advertise-lerning-painting-ad

آموزشگاه های اسلام شهر تهران

فهرست مطالب

آموزشگاه های اسلام شهر تهران

آموزشگاه رانندگي پيروز اسلامشهر

آموزشگاه رانندگي پيروز اسلامشهر آموزشگاه رانندگی پيروز اسلام شهر در محله اسلام شهر تهران و واوان واقع شده است. این آموزشگاه یکی از چند آموزشگاه

ادامه مطلب »
آموزشگاه های اسلام شهر تهران

آموزشگاه رانندگی بهمن اسلام شهر

آموزشگاه رانندگی بهمن اسلام شهر آموزشگاه رانندگی بهمن اسلام شهر در محله اسلام شهر تهران و خیابان امام خمینی واقع شده است. این آموزشگاه یکی

ادامه مطلب »
آموزشگاه های اسلام شهر تهران

آموزشگاه رانندگی اسلام شهر

آموزشگاه رانندگی اسلام شهر آموزشگاه رانندگی اسلام شهر در محله اسلام شهر تهران و خیابان امام سجاد واقع شده است. این آموزشگاه یکی از چند

ادامه مطلب »

آموزشگاه های اسلام شهر

وب سایت نازی سرا در تلاش است تا با جمع آوری اطلاعات آموزشگاه های اسلامشهر شامل مدارس دولتی و غیر دولتی،آموزشگاه های فنی حرفه ای، کارگاه های آموزشی، آموزشگاه های زبان، نقاشی، موسیقی، کنکور و … بهترین مراکز آموزشی در جنوب تهران (محله اسلامشهر) را به شما عزیزان معرفی کند.

اطلاعات آموزشگاه های اسلام شهر را چگونه جمع‌آوری میکنیم ؟

کارشناسان تولید محتوای سایت نازی سرا با جمع آوری اطلاعات از بستر اینترنت و یا مراجعه به صورت حضوری، مراکز آموزشی اسلامشهر را شناسایی کرده و به شما عزیزان معرفی کنند. این کار توسط مجموعه شرکت فنی مهندسی فروزان انجام شده و هیچ هزینه‌ای هم بابت تبلیغات اولیه از این مکان ها دریافت نشده است.

صاحبان آموزشگاه های محله اسلام شهر بخوانند

نازی سرا به شما پیشنهاد می کند چنانچه شماهم صاحب یک آموزشگاه یا مرکز آموزشی در محله اسلامشهر هستید،  از بخش (تماس با ما) پیام بگذارید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید. تیم تولید محتوای نازی سرا، در اسرع وقت با عکاسی اختصاصی از محل شما اطلاعاتتان را به این مجموعه اضافه خواهد کرد.

انواع آموزشگاه ها

آموزشگاه در نظر عده ای از مردم به معنای جایی برای آموزش دادن و محل یادگیری است که می توان بدان وسیله در زمینه های مختلف دانش و مهارت لازم را آموخت. اما امروزه با توسعه تکنولوژی و پیشرفت فناوری این معنا تعاریف گسترده تری را شامل شده است وموارد یادگیری آنلاین، و موسسات آموزشی مجازی و غیره نیز  بدان اضافه شده است.
در این مقاله قصد داریم تا به مفهوم و تعریف این مقوله بپردازیم و ضمن معرفی انواع آموزشگاه هابه شما؛ توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد و نوع مهارت هایی که می توان در این مکان ها آموخت (چه به صورت مجازی و چه حضوری) را مورد بررسی قرار دهیم.

خوب است بدانید که در مجموع دو نوع آموزشگاه وجود دارد:

  • آموزشگاه حقیقی: مانند انواع آموزشگاه های موسیقی، ورزشی، فنی و حرفه‌ای، زبان های خارجی، آشپزی، علوم رایانه ای و آموزشگاه تعلیم رانندگی
  • آموزشگاه مجازی:  که به آموزشگاه هایی اتلاق می شود که وجود خارجی ندارند و برای ارتباط با مخاطب خود از فناوری هایی نظیر اینترنت و رایانه، کتاب های الکترونیک، آموزش های اینترنتی و… استفاده می کنند. امروزه آموزشگاه‌های مجازی به دلیل کم هزینه بودن محبوبیت زیادی در بین مخاطبان خود یافته اند.

مراکز آموزشی مراکز آموزشی

تعریف مرکز آموزشی و آموزشگاه

همانطور که گفته شد، آموزشگاه  به معنی محلی برای آموزش است، که افراد در زمینه های مختلف مهارت های لازم را در  رشته ای خاص به دست می آورند.
امروزه آموزشگاه یک دانشگاه آنلاین برای به دست آوردن مهارت های لازم برای کسب و کار ها تلقی می شود که شامل یادگیری های ویژه و آموزش های آنلاین و حضوری است.
این یادگیری و آموزش ها موارد گسترده ای را شامل می شود که آموزشگاه ها با توجه به نیاز و سطح مهارت هنرجو در آن زمینه اقدام به آموزش می کنند.

آنچه مسلم است، هر دانش آموز یا دانشجو باید قبل از رفتن به آموزشگاه نسبت به آن هدف و انگیزه ای خاص داشته باشد. اکثر دانش آموزان برای آنکه بتوانند در درس های خود پیشرفت کنند، در گام اول از محل و یا موسسه آموزشی در زمینه تحصیلی خود استفاده می کنند.
عده ای از افراد نیز برای آنکه در رشته و مهارت خاصی متبحر شده و بتوانند وارد بازار کار شوند، و یا هنری را بیاموزند، لازم می دانند تا در آموزشگاه هایی با این هدف و مرتبط با رشته و سطح مهارتی خود ثبت نام می کنند.
بنابراین در گام اول و قبل از رفتن به هر آموزشگاهی باید هدف مشخصی داشته باشید. هدفی که با کسب مهارت در آن بتوانید انگیزه خود را دو چندان نمایید و در رشته مورد نظر پیشرفت داشته باشید.
نکته دیگر اینکه هر فردی که با هدف و نیتی شروع به یادگیری مهارتی می کند، علاوه بر آنکه می تواند به هدف مادی که همان داشتن شغل و کسب و کار مناسب همان رشته می باشد, به اهداف معنوی که همان رسیدن به جایگاه بالاتر است، نیز دست یابد.

هدف از رفتن به آموزشگاه

هدف های خاصی برای رفتن به آموزشگاه و یا موسسه آموزشی در افراد متفاوت متصور است که می تواند باعث تمایز آن ها شود.
برخی افراد فکر می کنند که گذراندن روز با هدف تامین نیازهای روزمره می تواند جزیی از اهداف آموزشی به حساب آیند. در صورتی که برای رسیدن به اهداف متعالی باید برنامه ریزی مدونی داشت. در واقع هدف یعنی قرار دادن مقصدی که در مسیر، نیاز به تلاش و برنامه ریزی برای رسیدن به آن باشد.

انواع مدرک در آموزشگاه ها

مدارکی که در اموزشگاه های معتبر برای مهارت آموزی و یا کسب هنر و یا هر رشته آموزشی ارائه می شود، تحت نظر اداره فنی و حرفه  ای کشور می باشد. این مدارک شامل سه دسته مدارک رسمی، مورد تایید و مدارک گذر مهارتی هستند.

مدارک رسمی فنی و حرفه ای

این مدارک از سوی سازمان فنی و حرفه ای و به صورت بین المللی به دانشجویان و هنرجویان ارائه می شود. بدین معنی که مدرک رسمی فنی و حرفه ای مهارت آموز در اکثر نقاط دنیا دارای اعتبار است و شخص دارنده می تواند به وسیله آن و در هر جای دنیا وارد شغل مرتبط با آن مهارت گردد.
مهارت آموز برای دریافت این مهارت باید بعد از گذراندن دوره های مهارت آموزی در هر یک از آموزشگاه های فنی و حرفه ای، به صورت الکترونیکی در ازمون های هماهنگ سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده و بعد از کسب نمره قبولی و موفقیت در آزمون، مدرک مربوط به آن مهارت را به وسیله تاریخ تعیین شده از سایت رسمی این سازمان استعلام گرفته و دریافت کند.
لازم به ذکر است که مدرک قابل استعلام از سازمان فنی و حرفه ای به دلیل کد شغلی حائز آن در 186 کشور دنیا رسمی است. افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور برای کسب و کاردارند می توانند با این مدرک در هر جای دنیا برای خود شغلی داشته باشند. همینطور کاراموز می تواند با دارا بودن این مدرک  از تسهیلات بانکی برای ایجاد و راه اندازی کسب و کار خود نیز استفاده کند که مزیت قابل توجهی است.
البته روند اخذ مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای به دلیل بعضی ضوابط  سازمان و همچنین وجود دو ازمون تئوری و عملی که هر کدام در زمان های خاصی برگزار می شود ممکن است کمی طولانی شود.

مراکز آموزشی مراکز آموزشی

مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای

 مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای، در آموزشگاه های آزاد تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای به مهارت آموزان ارائه می شود. به همین دلیل لازم است تا نام و مهر و امضای مدیر موسسه آموزش آزاد در کنار ارم سازمان فنی و حرفه ای بر روی مدارک درج شده و سپس به مهارت آموز اعطا گردد؛ در صورتی که در مدارک رسمی نام هیچ سازمان و یا موسسه ای شخصی بر روی مدارک ثبت نمی شود.
از دیگر مشخصات و تفاوت های مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای با مدارک رسمی این  است که مدارک رسمی، غیر قابل ترجمه و استعلام گیری است. به همین دلیل این مدارک فاقد اعتبار بین المللی هستند.
از سوی دیگر، پیگیری و اخذ مدارک مورد تایید بر خلاف مدارک رسمی مدت زمان کوتاهتری می برد (حداکثر دو هفته). مدارک مورد تایید همچنین شامل دریافت تسهیلات بانکی نمی شود و لازم است تا برای اخذ وام ، مدرک مورد تایید به صورت مدرک رسمی و با گذراندن آزمون در سازمان فنی و حرفه ای کسب شود.

مدارک گذر مهارتی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای اسلام شهر 

این مدارک فقط در شرایط خاصی نظیر برگزاری همایش، سمینار و نمایشگاه، به مدت دو ساعت و جهت آموزش های کپسولی که از طرف آموزشگاه های ازاد ارائه شده، صادر می شود و به شرکت کنندگان در مراسم یادشده اعطا می شود.
این مدارک همانند مدارک مورد تایید فاقد اعتبار رسمی است و برای دریافت آن نیاز به پرداخت هیچ گونه وجه نقد و یا هزینه ای از طرف مهارت آموز و یا دانشجو وجود ندارد.

برای دریافت آخرین اخبار و مطالب در خصوص محلات جنوب تهران به اینستاگرام نازی سرا مراجعه فرمائید .

ارزش و اعتبار مدرک فنی و حرفه ای بسیار بالا است. این مدرک یک مدرک بین المللی بوده و در تمامی کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار ILO  هستند، معتبر است.

افراد با در دست داشتن این مدرک می توانند در کشورهای عضو سازمان جهانی کار مشغول به کار شوند. همچنین این مدرک قابل ترجمه بوده و افراد می توانند برای مهاجرت این مدرک را ترجمه کنند.

توجه داشته باشید که همه کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه، عضو ILO (سازمان جهانی کار) هستند؛ در حال حاضر این مدرک در بیش از ۷۰ کشور جهان معتبر است.

  • مدرک IELTS
  • مدرک TOEFL
  • آزمون TOLIMO
  • آزمون MCHE
  • آزمون کمبریج
  • آزمون اینترنتی تافل (IBT)
  • آزمون کاغذی (PBT)
 
امتیاز دهید
3.5/5
دکمه بازگشت به بالا