advertise-lerning-painting-ad

آموزشگاه های خانی آباد تهران

فهرست مطالب

آموزشگاه های خانی آباد

اگر به آموزش خود اهمیت می دهید و به دنبال اطلاعاتی از آموزشگاه های خانی آباد و انتخاب بهترین گزینه از بین آن ها هستید، می توانید این مقاله را با ما همراه باشید. تیم کارشناسان نازی سرا مجموعه کاملی از آموزشگاه های خانی آباد شامل مدارس دولتی و غیر دولتی، آموزشگاه های فنی حرفه ای، کارگاه های آموزشی، آموزشگاه های زبان و هنرهای تجسمی، نقاشی ، موسیقی ، کنکور و  … را گرد آوری کرده اند تا به شما در انتخاب بهترین مراکز آموزشی در جنوب تهران (محله خانی آباد) کمک رسانده باشند.

در زیر لیستی از مراکز آموزشی خانی آباد وارد شده است . در صورتی که هنوز آموزشگاهی از محله خانی آباد اضافه نشده باشد از آموزشگاه ها در نردیک ترین مناطق اطراف محله نمایش داده می شود :

روش جمع آوری اطلاعات آموزشگاه های خانی آباد

در گام اول تلاش کرده‌ایم تا اطلاعات مفید و کاملی را با بهره گیری از بستر اینترنتی مراجعه به  آموزشگاها و مراکز آموزشی خانی آباد جمع آوری کرده و به شما عزیزان معرفی کنیم . این کار توسط مجموعه تیم حرفه ای تولید محتوای شرکت فنی مهندسی فروزان انجام شده و هیچ هزینه‌ای بابت تبلیغات عادی و اولیه از این مکان ها دریافت نشده است که خود دلیلی بر صحت اطلاعات درج شده است.

آیا شماهم صاحب یکی از آموزشگاه های محله خانی آباد هستید ؟

اگر شما هم صاحب یک آموزشگاه در محله خانی آباد هستید و به ارتقای کسب و کار خود علاقمندید، می توانید از بخش (تماس با ما) برایمان پیام بگذارید و یا تماس بگیرید تا این امکان را برایتان فراهم کنیم تا با عکاسی اختصاصی از محل شما و تکمیل فایل اطلاعاتیتان، شما را بهتر به مخاطبان معرفی کنیم.

انواع آموزشگاه ها

آموزشگاه به محیطی گفته می‌شود که در آن به آموزش افراد پرداخته شود. در عین حال آموزشگاه در نظر عده ای از مردم به معنای مکانی برای آموزش دادن و آموزش دیدن است که می توان از طریق ان در زمینه های مختلف دانش و مهارت لازم را کسب کرد. اما امروزه با توسعه تکنولوژی و پیشرفت فناوری، این مفهوم تعاریف گسترده تری را در خود جای داده است و مواردی همچون یادگیری آنلاین و موسسات آموزشی مجازی و غیره نیز بدان اضافه شده است.
در این مقاله قصد داریم تا به مفهوم و تعریف این مقوله بپردازیم و انواع آموزشگاه ها را به شما معرفی کنیم. همچنین توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد و نوع مهارت هایی که می توان در این مکان آموخت را برایتان گردآوری کرده و تقدیمتان می کنیم.

در ابتدا باید بدانیم که در مجموع دو نوع آموزشگاه وجود دارد:

  • آموزشگاه حقیقی: مانند انواع آموزشگاه های موسیقی، ورزشی، فنی و حرفه‌ای، زبان های خارجی، آشپزی، علوم رایانه ای، تعلیم رانندگی و …
  • آموزشگاه مجازی: در این آموزشگاه‌ها حضور فیزیکی مطرح نبوده و برای ارتباط با مخاطب از فناوری های روز نظیر اینترنت و رایانه، کتاب های الکترونیک، آموزشهای اینترنتی و… استفاده می شود. امروزه به دلیل حجم بالای کاری و نیاز به پرداخت هزینه کمتر برای خدمات آموزشی، استفاده از خدمات آموزشگاه‌های مجازی بسیار فراگیر شده است.

مراکز آموزشی مراکز آموزشی

تعریفی برای مرکز آموزشی و آموزشگاه

همان طور که قبلا اشاره شد، آموزشگاه به معنی محلی برای آموزش است که افراد در زمینه های مختلف مهارت های لازم را در رشته و یا زمینه ای خاص به دست می آورند.
امروزه آموزشگاه یک دانشگاه آنلاین برای به دست آوردن مهارت های لازم برای کسب و کار ها به شمار می رود که شامل یادگیری های ویژه و آموزش های آنلاین و حضوری است.
این یادگیری و آموزش ها موارد گسترده ای را در بر می گیرد و  آموزشگاه ها با توجه به نیاز و سطح مهارت هنرجو در آن زمینه اقدام به آموزش می کنند.

مهمترین نکته در آموزش این است که بدانیم،‌قبل از آنکه هر دانش آموز و کارآموزی قصد رفتن به آموزشگاهی را داشته باشد، باید نسبت به آن آموزش هدف و انگیزه ای قوی داشته باشد. اکثر دانش آموزان برای پیشرفت در درس های خود در موسسات آموزشی ثبت نام می کنند.

با این وجود عده ای از افراد نیز برای آنکه در رشته و مهارت خاصی متبحر شده و بتوانند وارد بازار کار شوند، و یا هنری را بیاموزند،در آموزشگاه هایی که با اهدافشان سازگار بوده و مرتبط با رشته و سطح مهارتیشان باشد، ثبت نام می کنند.
بنابراین قبل از رفتن به هر آموزشگاهی باید هدف مشخصی داشته باشید. هدفی که با کسب مهارت در آن بتوانید انگیزه خود را دو چندان نموده و در رشته مورد نظرتان نیز پیشرفت کنید.
زیرا که هر فردی که با هدف و نیتی خاص شروع به یادگیری مهارتی می کند، علاوه بر آنکه می تواند به اهداف مادی مورد نظر خود که در وهله اول همان داشتن شغل و کسب و کار می باشد، برسد، این امکان را خواهد داشت تا به اهداف معنوی که همان رسیدن به جایگاه بالاتر است، نیز نائل می شود.

هدف آموزشگاه ها

تعداد زیادی از اهداف برای رفتن به آموزشگاه ها و یا موسسات آموزشی در افراد وجود دارد که می تواند آنها را نسبت به انتخاب های متفاوت در ثبت نام و رفتن به آموزشگاه از هم متمایز کند.
آنچه مسلم است، در صورتی که برای رسیدن به هدفی برنامه ریزی داشته باشید، می توانید به منظور خود دست یابید. در واقع هدف یعنی قرار دادن مقصدی که در مسیر، نیاز به تلاش و برنامه ریزی برای رسیدن به آن باشد.

انواع مدرک در آموزشگاه ها

اولین نکته در این مورد این است که مدارکی که در اموزشگاه ها برای مهارت آموزی و یا کسب هنر و یا هر رشته آموزشی ارائه می شود، لازم است تا تحت نظر اداره فنی و حرفه  ای کشور باشد. این مدارک شامل سه دسته مدارک رسمی، مورد تایید و مدارک گذر مهارتی می شوند که در ادامه بدان ها خواهیم پرداخت.

مدارک رسمی فنی و حرفه ای

این مدارک از سوی سازمان فنی و حرفه ای و به صورت بین المللی ارائه می شود و مهارت آموز در هر نقطه دنیا دارای اعتبار است و می تواند به وسیله آن وارد شغل مرتبط با آن مهارت شود.
مهارت آموز برای دریافت این مهارت باید بعد از گذراندن دوره های مهارت آموزی در هر یک از آموزشگاه های فنی و حرفه ای، به صورت الکترونیکی در ازمون هایی که در هماهنگی با تاریخ های معین از سوی سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود، شرکت کرده  و بعد از کسب نمره قبولی و موفقیت در آزمون، می تواند مدرک مربوط به آن مهارت را از سایت رسمی این سازمان استعلام گرفته و دریافت کند.
لازم به ذکر است که به دلیل وجود کد شغلی، مدرک قابل استعلام از سازمان فنی و حرفه ای در 186 کشور دنیا رسمیت دارد و افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور برای کسب و کار را دارند می توانند با این مدرک در هر جای دنیا برای خود شغلی داشته باشند. همینطور کاراموز می تواند با ارائه این مدرک  از تسهیلات مرتبط بانکی که با هدف ایجاد و راه اندازی کسب و کار مهارت آموزان ارائه می شود، استفاده کنند.
البته باید توجه داشت که روند اخذ مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای به دلیل بعضی ضوابط  ارائه شده از سوی سازمان و همچنین در بر داشتن دو ازمون تئوری و عملی که هر کدام در زمان های خاصی برگزار می شود، ممکن است کمی زمانبر باشد.

مراکز آموزشی مراکز آموزشی

تفاوت مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای و مدارک رسمی

در کسب مدرک رسمی باید به این نکته توجه داشت که این مدارک در آموزشگاه های آزاد تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای به مهارت آموزان ارائه می شود و برای رسمیت بیشتر لازم است تا حاوی نام، آرم و امضای مدیر موسسه آموزش آزاد  مربوطه (در کنار ارم سازمان فنی و حرفه ای) باشد؛ در صورتی که در مدارک رسمی نام هیچ سازمان و یا موسسه ای شخصی بر روی مدارک ثبت نمی شود.
از دیگر مشخصات و تفاوت های مدارک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای با مدارک رسمی می توان از غیر قابل ترجمه و استعلام گیری بودن آن نام برد. به همین دلیل این مدارک فاقد اعتبار بین المللی هستند.
از سوی دیگر پیگیری و اخذ مدارک مورد تایید بر خلاف مدارک رسمی مدت زمان کوتاهتری می طلبد و حداکثر دو هفته زمان می برد. در عین حال مدارک مورد تایید همچنین شامل دریافت تسهیلات بانکی نمی شود و برای اخذ وام باید حتما، مدرک مورد تایید به صورت مدرک رسمی که با گذراندن آزمون در سازمان فنی و حرفه ای به دست آمده، ارائه شود.

شرایط مدارک گذر مهارتی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای خانی آباد

مدارک گذر مهارتی می تواند از سوی آموزشگاه های فنی و حرفه ای خانی آباد نیز ارائه شود. البته این مدارک فقط در شرایط خاصی نظیر برگزاری همایش، سمینار،  نمایشگاه و… که به مدت حداقل دو ساعت برگزار شده و جهت آموزش های کپسولی که از طرف آموزشگاه های ازاد ارائه شده، صادر می شود.
این مدارک همانند مدارک ذکر شده، فاقد اعتبار رسمی است و دقیقا مشخصات همان مدارک را دارد. با این حال یادآوری می شود که در مورد اخذ مدرک گذر مهارتی نباید هیچ گونه وجه نقد و یا هزینه ای از طرف مهارت آموز و یا دانشجو پرداخت شود.

شما کابر عزیز می توانید برای دریافت آخرین اخبار و مطالب محلات جنوب تهران به اینستاگرام نازی سرا مراجعه فرمائی.

ارزش و اعتبار مدرک فنی و حرفه ای بسیار بالا است . این مدرک یک مدرک بین المللی بوده و در تمامی کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار ILO  هستند، معتبر است.

افراد با در دست داشتن این مدرک می توانند در کشورهای عضو سازمان جهانی کار مشغول به کار شوند . همچنین این مدرک قابل ترجمه بوده و افراد می توانند برای مهاجرت این مدرک را ترجمه کنند.

توجه داشته باشید که همه کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه، عضو ILO (سازمان جهانی کار) هستند؛ در حال حاضر این مدرک در بیش از ۷۰ کشور جهان معتبر است.

  • مدرک IELTS
  • مدرک TOEFL
  • آزمون TOLIMO
  • آزمون MCHE
  • آزمون کمبریج
  • آزمون اینترنتی تافل (IBT)
  • آزمون کاغذی (PBT)
 
خلاصه امتیاز

امتیاز دهید

0

میانگین امتیاز کاربران

امتیاز کاربران: 4.45 ( 10 رای)
دکمه بازگشت به بالا