اطلاعات پرند تهران – همه چیز درباره شهر پرند

اطلاعات پرند تهران

معرفی کامل شهر پرند تهران؛ از فرصت های سرمایه گذاری تا پایتخت مسکن مهر

پرند در لغت به دو معنای متفاوت شامل حریر ساده (ابریشم بی نقش) و شمشیر به کار می رود و ساخت و راه اندازی شهر جدید پرند نیز با الهام از همین عنوان و در راستای توسعه رویکردی نو در نظام مدیریت توسعه سکونت‌گاهی ایران شکل گرفته است.
سنگ بنای اولیه طرح شهر جدید پرند با تصویب شورای عالی شهر سازی و معماری تهران در شهریور ماه سال 1377، توسط مهندسین مشاور اسکو ایران با چشم انداز جمعیت هشت هزار و 548 نفری و در مساحتی در حدود 1467 هکتار با تراکم ناخالص پیشنهادی 90 نفر و تراکم خالص مسکونى پیشنهادى 216 نفر در هکتار با مساحت ناحیه‌ صنعتى 150 هکتاری، فعالیت‌های خود را در چارچوب اساسنامه شروع نمود.

این شهر که با عنوان پایتخت مسکن مهر شناخته می‌شود در 33 کیلومتری جنوب‌غربی شهر تهران، هم مرز با شهرستان زرندیه در استان مرکزی و در مسیر آزاد راه تهران- ساوه واقع شده‌ و اراضی آن از نظر جذب انرژی، دفع آب‌های سطحی و امکانات ارتباطی از شیب متوسط نسبتا مناسبی برخوردار است. در این زمینه بیشترین و کمترین شیب اراضی در جهت شمال به جنوب برابر صفر تا 1/1 درصد و در جهت شرق به غرب برابر صفر درصد است.

پرند، شهر فرصت های سرمایه گذاری

پرند با 7 فاز مسکونی و صنعتی، امروزه به یکی از قطب های جذب سرمایه در اطراف تهران تبدیل شده که با احداث ایستگاه مترو اختصاصی و گسترش تدریجی زیر ساخت های شهری، توجه افراد زیادی را بهخود جلب کرده است.
نزدیکی به آزاد راه های تهران – ساوه و تهران – قم و همچنین فرودگاه بین المللی امام خمینی اهمیت این شهر را دو چندان کرده و موجب جلب توجه افراد زیادی جهت سکونت و سرمایه گذاری در آن شده است.

وضعیت آب و هوای پرند تا حدودی نزدیک به هوای پایتخت بوده و البته میزان بارندگی و رطوبت هوای پرند کمتر از تهران است. پرند آلودگی های تهران را ندارد و بالطبع برای افراد حساس به آلودگی، انتخاب مناسبی خواهد بود.

بهترین مسیر تهران به پرند چیست ؟ – قطار بین شهری تهران پرند

از پرند به تهران و بالعکس ون و در بعضی جاها ایستگاه تاکسی مستقیم وجود دارد. خطوط تاکسی و اتوبوساز مبدأ پرند به مقصد متروی صادقیه و تاکسی ون و اتوبوس از مبدأ پرند به متروی شاهد در حرکت هستند.
از مهم‌ترین راه‌های دسترسی به شهر جدید پرند می‌توان به آزادراه تهران ساوه، آزادراه تهران قم و راه آهن تهران جنوب اشاره کرد.

فاصله پرند تا تهران و شهرهای اطراف

فاصله پرند از شهرهای هم‌جواری چون تهران، شهریار، کرج، ساوه و قم به ترتیب ۳۵، ۲۰، ۴۰، ۷۵ و ۱۱۰ کیلومتر است.

نقشه شهر پرند و مسیرهای دسترسی به پرند

آیا شهر پرند مترو دارد ؟ افتتاح مترو پرند در زمستان سال 1401 !

مترو پرند در حال احداث است و در ادامه خط یک متروی تهران از ایستگاه شاهد آغاز و در امتداد آزاد راه تهران-قم و فرودگاه امام خمینی به شهر پرند منتهی می‌شود.هم اکنون نیز میتوان از طریق ایستگاه راه اهن و توسط قطارهای بین شهری بین پرند و تهران رفت و آمد کنید . روزانه ۱۱ قطار رفت و برگشت از تهران به پرند حرکت می‌کند.

برنامه حرکت قطارهای حومه ای تهران – پرند / پاییز و زمستان۱۴۰۱

اطلاعیه های همه ی مسیرها را در انتهای همین پست مشاهده کنید
✅ برنامه تهران-پیشوا-گرمسار در تاریخ ۴ دی بروزرسانی شد
✅ برنامه تهران-قزوین در تاریخ ۱۶ آذر بروزرسانی شد

برنامه حرکت قطارهای حومه ای تهران-پرند/پاییز و زمستان1401

برنامه حرکت قطارهای حومه ای تهران-پرند/پاییز و زمستان۱۴۰۱

معرفی فازهای مسکونی پرند

پرند امروزی با مساحت بیش از 17 هزار هکتار، دارای 7 فاز است که با کاربری مسکونی و صنعتی ساخته شده اند. یکی از اهداف ایجاد شهرهای جدید این است که بار اقتصاد ملی را در کنار جذب جمعیت سرریز بکشند؛ بنابراین علاوه بر واحدهای مسکونی، فازهایی نیز به منظور احداث شهرک های صنعتی، شرکتهای دانش بنیان و پارک های فناوری اختصاص داده می شود.
در شهر پرند واحدهای مسکونی به سه صورت شخصی ساز، شرکتی و پروژه های مسکن مهر است. در فازهای صفر تا سه خانه های شخصی ساز و شرکتی ساخته شده اند و پروژه های مسکن مهر در فازهای چهار تا شش واقع شده اند.

بهترین فاز شهر پرند برای سکونت کدام است ؟

بهترین مناطق پرند را فازهای صفر تا سه تشکیل می‌دهند. خانه‌های این ۴ فاز دارای سند مالکیت هستند و از امکانات خوبی برخوردارند. در پرند هر چه به سمت فازهای بالاتر می‌رویم امکانات و خدمات شهری کمتر می‌شوند.فازهای صفر و یک پرند فاز صفر با مساحت 70 هکتار و فاز یک با مساحت بالغ بر 110 هکتار در شهر پرند جای گرفته اند. زمین های این دو فاز در متراژهای 75 متری، 242 متری و 350 متری تفکیک شده اند. واحدهای مسکونی شخصی ساز اغلب دارای حیاط و فضای سبز اختصاصی هستند.

فازهای صفر و یک، تراکم ساختمانی و جمعیتی کمتری دارند و امکانات رفاهی و زیر ساخت های شهری آن متناسب با نیازهای جمعیت ساکن است. این فازها هفت محله مسکونی به نام های پاسارگاد، جام جم، تخت جمشید، سی و سه پل، نقش جهان، و کلیبر، هشت مرکز تجاری، دو بوستان و فضای سبز عمومی ، پنج مدرسه در مقاطع ابتدایی و متوسطه ، مراکز درمانی و مجتمع فرهنگی را در خود جای داده اند.

پرند؛ شهر فرصت های طلایی

قیمت مسکن در فازهای صفر و یک، کمتر از فازهای دو و سه و بیشتر از فازهای چهار و پنج و شش است. از مهمترین پروژه های فاز صفر پروژه های 552 واحدی شرکت کیسون، 500 واحدی شرکت تعاونی وزارت دفاع، 310 واحدی هواپیمایی و 180 واحدی شهرداری تهران را می توان نام برد.

فازهای دو و سه پرند فاز دو با وسعت 173 هکتار و فاز سه با وسعت 250 هکتار در بخش میانی شهر پرند واقع شده اند. در فاز دو اغلب خانه ها به صورت ویلایی ساخته شده اند که بیشتر آنها از کیفیت ساخت بالا و مصالح مطلوبی برخوردارند.

فاز سه به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود، در قسمت شمالی خانه های ویلایی مانند ویلاهای فاز دو ساخته شده اند و بافت شهری کاملا شبیه به فاز دو است. در قسمت جنوبی واحدهای مسکونی بیشتر از پروژه های مسکن مهر تشکیل شده و بافت شهری شبیه به فاز چهار است. پروژه مپسا از مهم ترین پروژه های اجرا شده مسکن مهر در فاز سه است. فازهای دو و سه از نظر امکانات و خدمات شهری در مطلوب ترین وضعیت نسبت به سایر فازها بوده و دارای شش بوستان، مراکز اداری و خدماتی، مجتمع بزرگ تفریحی و چندین مرکز تجاری هستند.

فازهای چهار تا شش پرند

فاز چهار پرند اولین جایی است که کلنگ مسکن مهر در آنجا زده شد. هر چه از فازهای صفر و یک به طرففازهای پنج و شش می رویم امکانات رفاهی و خدمات شهری کاهش می یابد و این مسئله به این دلیل است که با اتمام پروژه های مسکن مهر و افزایش سریع جمعیت، تکمیل امکانات و راه اندازی خدمات شهری با تاخیر مواجه شده و مشکلاتی را برای ساکنین به وجود آورده است.

البته در طرح جامع پرند، برای تکمیل و احداث چند پروژه رفاهی پیش بینی های لازم انجام گرفته و در حال بررسی است و چه بسا در آینده نزدیک شاهد پیشرفت چشم گیر و رشد بسیار بالای قیمت مسکن در فازهای مسکن مهر این شهر جدید و نوپا باشیم. با توجه به قیمت پایین تر واحد های مسکونی در فازهای پنج و شش، متقاضیان خرید خانه ارزان در این فازها به نسبت بیشتر است و حتی مشاورین املاک پرند هم برای سرمایه گذاری واحدهای جنوبی فاز پنج و واحدهای شمالی فاز شش را توصیه می کنند.

ساخت نهضت ملی مسکن در پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان این‌که نرخ هر متر مربع طرح ملی مسکن در شهر جدید پرند حدود ۳.۵ میلیون تومان خواهد بود، گفت: به محض آغاز ثبت نام در استان تهران آمادگی نام‌نویسی برای ۲۵۰۰ واحد داریم.

محسن وطن‌خواهی اظهار کرد: سهمیه شهر جدید پرند در طرح اقدام ملی مسکن ۲۶ هزار واحد است که ۵۰۰۰ واحد با پیشرفت حدود ۵۰ درصد در حال ساخت است. ۷۴۰۰ واحد نیز در مرحله آماده‌سازی زمین قرار دارد که به زودی وارد عملیات اجرایی می‌شود. به محض این‌که در استان تهران ثبت نام آغاز شود ۲۵۰۰ واحد در مرحله اول ثبت نام خواهیم کرد.

وی درباره نرخ واحدهای طرح اقدام ملی در شهر جدید پرند گفت: درخصوص قیمت‌ها تابع وزارتخانه هستیم که اعلام کرده‌اند باید بر اساس نرخ تمام شده باشد. هنوز نرخ نهایی اعلام نشده اما در شهرهای اطراف تهران قیمت‌ها حدود متری ۳.۵ میلیون تومان برآورد می‌شود که ۱۰۰ میلیون تومان آن وام با نرخ سود ۱۸ درصد است و مابقی احتمالا در چند مرحله از متقاضیان دریافت خواهد شد.

ناحیه صنعتی شهر جدید پرند

ناحیه صنعتی شهر جدید پرند با350 هکتار امکانات زیر بنایی همراه با ویژگی‌های یک منطقه صنعتی جدید در نزدیک‌ترین نقطه شهر تهران مکان یابی شده است. همجواری این ناحیه با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و نمایشگاه اکسپو، می‌تواند نقش بسزایی در فعالیت‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی منطقه ایفا نماید.

ناحیه صنعتی پرند شامل سه بخش می شود:
1- ناحیه 150 هکتاری که تحت نظارت شرکت عمران می‌باشد و برای استقرار 250 واحد صنعتی شامل 170 واحد صنعتی و 180 انبار پیش بینی گردیده است.
2- ناحیه 200 هکتاری که زیر نظر شرکت شهرک‌های صنعتی اداره می شود و برای استقرار 400 واحد صنعتی طراحی گردیده است.
3- ناحیه توسعه که بنا به سیاست های آتی و میزان تقاضا مساحت آن تعیین خواهد گردید. لازم به ذکر است در بخش متعلق به شرکت عمران شهر جدید پرند (فاز یک صنعتی) صنایع الکترونیک، فلزی، مواد غذایی، نساجی، سلولزی، شیمیایی، کانی های غیر فلزی و انبارها پیش بینی گردیده است. همچنین در بخش متعلق به شرکت شهرکهای صنعتی (فاز دو صنعتی) برای صنایع فلزی و الکترونیک پیش بینی گردیده است.

مزیت‌های ناحیه صنعتی شهر جدید پرند

از مهمترین مزیت‌های ناحیه صنعتی شهر جدید پرند می توان به موارد زیر اشاره کرد:1- افزایش درآمد و اشتغال.
2- تنظیم جریان صنعت و راهنمایی استقرار منظم آن‌ها در محدوده شهرهای بزرگ.
3- حفظ مناسب‌ترین زمین‌ها برای صنایع ضمن تخلیه و آزاد سازی اراضی صنعتی در شهر مادر و
اختصاص آن به کار بری مناسب‌تر.
4- کم کردن فاصله ی محل کار تا مسکن.
5- کاهش حمل و نقل و صرفه جوئی در هزینه ها.

مزایای شهر پرند

از مهم‌ترین مزایای زندگی در شهر جدید پرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- موقعیت جغرافیایی خوب، دسترسی راحت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و نزدیک بودن به شهرهایی مانند تهران، شهریار، کرج، ساوه و قم
2- آب و هوای خوب، تمیز و خنک به خصوص برای بیماران تنفسی
3- کارمندی بودن قشر ساکن در پرند از جمله پزشک، مهندس، بازنشستگان نیروی انتظامی و غیره.
4- قیمت ملک مناسب
5- آب آشامیدنی شیرین
6- اشتغال آسان؛ وجود شهرک‌های صنعتی، بازار کار مناسب برای شغل‌های خدماتی مانند حمل و نقل، تأسیسات
7- آسان بودن رفت و آمد و خلوت بودن شهر
8- بافت شهری مدرن و نوساز
9- مناسب بودن خاک پرند جهت بلند مرتبه سازی
10- پیش بینی رونق کارگاه های عمومی و تخصصی صنعتی و خدماتی در سال های آینده

امکانات شهر - پیست کارتینگ پرند
امکانات شهر – پیست کارتینگ پرند

معایب شهر پرند

از مهم‌ترین معایب زندگی در شهرک پرند تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- بدون آسانسور بودن آپارتمان‌های سنددار
2- بادخیز بودن منطقه
3- خلوت بودن شهر برای افرادی که در شهرهای شلوغ و بزرگی مانند تهران زندگی می‌کرده‌اند.

امکانات شهر پرند

در شهر پرند تهران هر چه به سمت فازهای ۵ و ۶ یعنی فازهای مسکن مهر می‌رویم، امکانات و خدمات شهری کمرنگ‌تر می‌شوند و افراد بیشتر از کمبود امکانات شکایت می‌کنند؛ بنابراین اگر بودجه کافی در اختیار دارید، پیشنهاد می‌کنیم در فازهای صفر تا سه ساکن شوید.
بوستان بزرگ مشاهیر بین فاز ۳ و ۴ در حال احداث است. این بوستان قرار است به مکان برای تفریح و گذران اوقات فراغت اهالی تبدیل شود. از جمله امکانات این بوستان می‌توان به سالن آمفی تئاتر ۳ هزار متر مربعی، پیست دوچرخ سواری، نگارخانه، رمپ ویژه معلولان و نابینایان و غیره اشاره کرد.

مرکز خرید در پرند
مرکز خرید در پرند

پرند ۵ کلانتری، ۴ واحد درمانی، ۱۰ مسجد و ۸۴ فضای سبز دارد. شهر پرند تهران دارای ۴۰ مدرسه است؛ بنابراین از نظر آموزشی کمبودی در این شهر حس نمی‌شود. بزرگ‌ترین مرکز تفریحی اقامتی خاورمیانه به نام سرزمین ایرانیان در جنوب شهر پرند قرار گرفته است و وسعت آن ۲۰ هکتار است. از امکانات این مجموعه می‌توان به پیست اتومبیلرانی، پیست موتور، شهربازی کودکان، پینت بال، زمین گلف، دریاچه مصنوعی، رستوران، سینما و غیره اشاره کرد.

سرمایه گذاری در شهر جدید پرند

شهر پرند را می توان مناسب ترین گزینه از بین شهرهای اطراف تهران برای خرید خانه ارزان معرفی کرد؛ علاوه بر سرمایه گذاری در بخش مسکن، سایر بخش های خدماتی این شهر تازه ساخت را نیز می توان برای سرمایه گذاری در نظر گرفت.
بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری در بخش مسکن هستید، در تمام فازهای پرند انتظار رشد قیمت را می توان داشت؛ ولی فازهای صفر تا سه به دلیل اینکه مراحل توسعه خود را پشت سر گذاشته اند، بر خلاف سکونت شاید چندان برای سرمایه گذاری مناسب نباشند.

سرمایه گذاری در شهر جدید پرند
سرمایه گذاری در شهر جدید پرند

برعکس فازهای چهار و پنج و شش که پروژه های مسکن مهر را در خود جای داده اند و هنوز به مراحل تکمیل و توسعه خدمات شهری نرسیده اند و انتظار رشد قیمت در آنها بالاست و از همین روی انتخاب مناسبی برای سرمایه گذاری و خرید خانه ارزان محسوب می شوند. اما اگر قصد شما سرمایه گذاری در سایر کاربری های شهری است، همچنان انتخاب های زیادی دارید.

سرمایه گذاری در شهر جدید پرند
سرمایه گذاری در شهر جدید پرند

توجه داشته باشید که شهر پرند به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی بسیار نزدیک است. شهر فرودگاهی امام خمینی، اکنون با هتل‌های ۵ ستاره و شرکت‌های کترینگ و خدماتی و غیره، یک مقصد کسب و کار خوب در حوزه گردشگری است. این در حالی است که توریست‌های ۱۹۰ کشور دنیا بدون روادید به ایران سفر می‌کنند و این یعنی آینده فوق‌العاده صنعت گردشگری ایران که کانال ورودی آن، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (بزرگ‌ترین فرودگاه ایران) است.
اگر قصد سرمایه‌گذاری در شهر جدید پرند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از پروژه‌های صنعتی، گردشگری و بهداشتی آن استفاده کنید.

پروژه آیلند سرزمین ایرانیان پرند – مرکز تفریحی ، گردشگری بین المملی !

آیلند، سرزمین ایرانیان است، شهرکی اقامتی، تفریحی، تجاری و ورزشی در کلاس بین‌المللی که برای ایجاد سبک ایده‌آل زندگی برای همه ایرانیان توسط شرکت توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان پایه‌گذاری شده است.

پروژه آیلند سرزمین ایرانیان پرند
پروژه آیلند سرزمین ایرانیان پرند

کاربری‌های متنوع مجموعه آیلند همچون مجموعه‌های ورزشی- تفریحی جذاب و منحصر به فرد، مراکز خرید، گردشگری و تفرجگاه‌های زیبا، محله‌های شهری با تم‌های متفاوت کلاسیک و مدرن، برخورداری از مزایای منطقه ویژه اقتصادی و … در قالب ۲۴ پروژه از سوی پنج هلدینگ و ۲۴ شرکت زیر مجموعه آن‌ها تعریف شده است.

آیلند، مفتخر به دریافت عنوان اولین و بزرگترین مجموعه‌ با ویژگی چندکاربری در کشور است. هم‌افزائی ناشی از جای‌گیری این کاربری‌ها به صورت یک مجموعه و ارتباطات در نظر گرفته شده برای جانمایی پروژه‌های مختلف در کنار یکدیگر یکی از مهمترین مشخصه‌های این مجموعه است. ماموریت آیلند: شاخص‌بودن هر یک از کاربری‌ها در منطقه و ارائه خدمات متمایز، استاندارد و با کیفیت عالی که تجربه و سبک نوینی از زندگی را به همه ایرانیان نوید می‌دهد، به عنوان رسالت اصلی این مجموعه مد نظر است. مشخصات مجموعه آیلند: این شهر، مقصدی برای زندگی، تفریح، ورزش، کار، آموزش و سلامت در ارتباطی ارگانیک برای شکل دادن به یک سبک زندگی ایده‌آل تعریف شده است.

پروژه آیلند سرزمین ایرانیان پرند
پروژه آیلند سرزمین ایرانیان پرند

آینده پرند به عنوان منطقه نمونه گردشگری

آیلند، به عنوان بزرگترین مجموعه بین‌المللی اقامتی، تفریحی، تجاری و ورزشی در ایران، اولین مجموعه در کشور است که همزمان سه عنوان زیر را دارا است:

منطقه نمونه گردشگری بین‌المللی (مصوبه هیأت محترم دولت) شهرک نمونه گردشگری (مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری) منطقه ویژه اقتصادی (مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی و ابلاغ رسمی دولت) وسعت مجموعه آیلند:۱۴۰۰ هکتار (معادل مناطق ۱۹،۱۸ و ۲۰ شهرداری تهران) موقعیت جغرافیایی:۳۵ کیلومتری جنوب غربی تهران، اتوبان تهران ساوه، ۷ کیلومتر بعد از خروجی فرودگاه امام(ره)

مقیاس پروژه:

شهر اقامتی، تفریحی، ورزشی، گردشگری، اداری، تجاری و صنعتی شامـل ۲۴ شرکت – پروژه در ابعاد و استانداردهای بین‌المللی جمعیت‌پذیری سکونتی – اقامتی پروژه برای ۶۰ هزار نفر (بر اساس مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری) اشتغال مستقیم بیش از ۳۰ هزار نفر

شرکت توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان با توجه به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری و مصوبه مجلس محترم شورای اسلامی، رسالت اصلی شهرک‌سازی و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، احداث تمامی زیرساخت‌های پروژه (پروژه‌های زیربنایی) شامل احداث کلیه مسیرها، توزیع آب، توزیع برق، جاده‌ها، و … را به عهده دارد تا با احداث زیرساخت‌های پروژه، شرایطی را برای ورود سایر سرمایه‌گذاران در حوزه‌های روبنایی شامل پروژه‌های تفریحی، تجاری و اقامتی به وجود آورد. از جمله شاخصه‌های این مجموعه عظیم، واقع بودن آن در یک منطقه ویژه اقتصادی است که از لحاظ انواع مزایا، امکانات و ارائه خدمات در کشور بی‌نظیر بوده و می‌تواند به عنوان بزرگترین مزیت رقابتی این طرح شمرده شود.

معرفی سرزمین ایرانیان

توسعه همزمان مفاهیم منطقه نمونه گردشگری بین‌المللی، شهرک گردشگری و منطقه ویژه اقتصادی در این مکان در کنار الزامات و استانداردهایی که این تعاریف با خود به همراه دارند، یکی از ناب‌ترین فرصت‌های حضور و سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران و بهترین و جذاب‌ترین خدمات تفریحی، تجاری، ورزشی، اقامتی را برای کشور فراهم می‌کند.

جاذبه های گردشگری پرند

کارتینگ و قلعه سنگی پرند، از جمله جاذبه های گردشگری پرند به شمار می رود. کارتینگ شهر پرند با مساحت 20 هکتار و در ابتدای ورودی شهر و در قسمت جنوبی دانشگاه آزاد اسلامی پرند واقع شده است. این مجموعه با هدف برگزاری رقابت های بین المللی و استانداردهای روز دنیا طراحی شده و دارای پیست 2 کیلومتری و ساختمان مرکزی با 3300 متر زیربنا و معماری مدرن و فضای ورزشی و تفریحی از جمله پارک بازی کودکان، سینمای خانوادگی، زمین بازی پینت بال و رستوران است. کارتینگ پرند در آینده نزدیک به یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی تبدیل خواهد شد.
قلعه سنگی پرند نیز دیگر جاذبه جهانگردی پرند است، قلعه سنگی با بیش از هزار سال قدمت، نماد معماری ایرانی و اسلامی است. مرمت این بنای باستانی در دستور کار اداره میراث فرهنگی استان تهران قرار دارد و به زودی آماده ارائه خدمات به گردشگران خواهد بود.

قلعه سنگی پرند
قلعه سنگی پرند

 

از جمله پروژه هایی که برای ساخت آنها طراحی و برنامه ریزی شده است عبارتند از:

1. نمایشگاه اکسپو پرند با 300 هکتار مساحت

2. برنامه احداث بیمارستان‌های ۳۰۰ تختخوابی بین‌المللی فوق تخصصی

3. ساخت پارک جنگلی در فاصله فازهای ۳ و ۴

4. ساخت هتل ۵ ستاره بین‌المللی ۱۰۰ اتاقه برای جذب مسافران ورودی بین‌المللی و داخلی تهران

5. ساخت دریاچه مصنوعی بزرگ پرند

6. ساخت دیسنی لند پرند در اراضی جدید

7. ساخت دهکده المپیک برای انتقال دهکده المپیک تهران به این شهر

8. ساخت سینماهای رو باز

9- پروژه بزرگ آیلند سرزمین ایرانیان پرند


((معرفی بهترین فروشگاه ها ، مراکز درمانی و خدماتی در شهر پرند))

 

مراکز لیزر و زیبایی پرند تهران

کافی شاپ و فست فود های پرند تهران

رستوران های پرند تهران

مراکز گردشگری و تفریحی پرند تهران

دفاتر پستی و پیشخوان پرند تهران

سالن زیبایی و آرایشگاه های پرند تهران

لیست داروخانه های شهر پرند


به اینیستاگرام یا تلگرام ما بپیوندید

banner

11 دیدگاه

  1. سلام .لطفا واقع بین باشید و گول داده های خیالی و رویایی رو نخورید.اصلا جای خوبی برای زندگی نیست .صرفا افراد سود جو مطالب پر رزق و برق را به نمایش می گذارند .

   1. سلام همشهری ، ممنون از نظرت ولی ما هیچ سودی برامون نداره که مردم بروند در پرند زندگی کنند ، ما نه بنگاهی تبلیغ کردیم و نه جای دیگه ای ، ما صرفاً برای معرفی این شهر جدید برای هم‌وطنان خودمون این مطالب رو با استفاده از مطالبی که در اینترنت منتشر شده جمع آوری کردیم و علاوه بر این سعی کردم تمامی کسب و کارها و خدمات و پارک های این شهر رو با اطلاعات کامل و دقیق برای راحتی ساکنین این شهر قرار دادیم ، در هر صورت ممنون از وقتی که گذاشتید ♥️?

    1. ممنون از مطالب خوبتون
     من از سال 88 ساکن پرند هستم و شعر من اینه :
     پرند یک شهر جدید نیست ! یک دنیای جدیده !

    2. بسیار عالی
     ممنون از مطالب خوبتون
     من از سال 88 ساکن پرند هستم و شعر من اینه :
     پرند یک شهر جدید نیست ! یک دنیای جدیده !

     1. منم از سال ۹۸ فاز ۶ ساکن هستم امکاناتش کمه اما به زودی رو براه میشه همه چی. مردمان خوبی داره و آب و هوای خوب و دوری از آلودگی تهران مزیت اصلی پرنده

 1. هیچ موجوداتی به اندازه حیوانات لایق و نیازمند محافظت و خوشبخت شدن نیست و توی قرآن هم همین گفته شده بارها گفت:

  (این قسمت متاسفانه حذف شده) اونایی که ساکنه پرند هستن و جز اقلیتی هستند که روان سالم دارند، غیرت انسانیتون کوا؟! شرف ندارین شما؟! وقتی می بینین روانیها توی پرند ریختن دارن حیوان آزاری و سگ کشی و گربه کشی می کنند چرا جلوشونو نمی گیرین؟! شایان ذکره که گربه ها و سگها و تمامی حیوانات بی سرپرست ایران جز میراث عموم محسوب می شن طبق قانون و حیوان آزاری و حیوان کشی نه تنها ترویج خشونت و جریحه دار کردن احساسات عموم مردم و خلاف دین رافت اسلامی است بلکه تخریب اموال عمومی هم به حساب میاد و خلاف عقل، وجدان، اخلاق، خداپرستی، شرف، انصاف، عدالت، علم، منطق، … هست. چرا ساکتید در مورد حیوان آزارای روان بیمار اون خراب شده!؟ نکنه نمی دونین که روان بیمارایی که حیوان آزارن همیشه بچه آزار و انسان آزارم هستن چون روانشون بیماره. انگل آدمنمایی که به حیوان معصوم خدا رحم نداره شکی نداشته باشین که روانش انقدر بیماره که به هیچ موجودی رحم نداره و نباید اصلا آزادانه در میان موجودات زنده رفت و آمد کنه. باید مثکه در مورد پرند که اصن معلوم نیست کجاست بیشتر اطلاع رسانی شه که همه حموم خون معصومهایی که اونجا راه افتاده رو بوی تعفنش رو بشنون و بیان حیوان آزارهای هوا حروم کن رو غل و غم کنن و عدالت و انصاف رو اونجا برقرار کنن. تک تک ساکنین پرند که روان سالم و انسانیت و غیرت دارن، با شماهام، لازمه توی محله تون حواستون رو کاملا جمع کنید و حیوان آزارهای اون خراب شده رو دونه به دونه شناسایی کنین و مابقی…

  1. ممنون از حرف های درستتون امیدوارم شرایط مناسبی برای زندگی حیوانات فراهم بشه

   1. نه تنها برای حیوانات جای مناسبی نیست برای انسان‌ها هم جای مناسبی نیست .افراد برای زیستن که نیستند …وبرای زندگی کردن بااااید شرایط باشه،افرادیکه اینچنین هستند پس به همه آسیب می‌زنند.جای بسسسسیار بدیه از همه نظر ،فقط افراد سود جو تعریف و تمجید می کنند . نه فرهنگ ،نه آموزش ،نه محیط اجتماعی امن و نه… .

 2. سلام الان فاز 4 روبروی فروشگاه رفاه قیمت یک واحد آپارتمان چند است ممنون میشم جواب بدین سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا