advertise-leizer-beauty-ad

بهترین شکلات های دنیا ? معرفی به همراه عکس 11 مورد از بهترین شرکت های برند شکلات کاکائویی در جهان

11 تا از بهترین برندهای شکلات در جهان ? بهترین شکلات های دنیا کدامند ؟

شکلات یکی از خوشمزه ترین اختراعات بشری است. که مرزها را درنوردیده و همه فارغ از جنسیت و سن و سال و نژاد آن را دوست دارند. امروزه برندهای شکلات سازی فراوانی در سرتاسر دنیا وجود دارند که هرکدام سعی می کند بهترین و خاص ترین طعم شکلات را به دنیا معرفی کند. با نازی سرا همراه باشید تا با برخی از بهترین شکلات های دنیا آشنا شویم.

کشورهای فرانسه، بلژیک و سوئیس شاید بیش از همه در این زمینه پیشگام بوده اند.  بسیاری از بهترین برندهای شکلات در جهان در این کشورها قرار دارند. اما اگر بخواهیم 11 مورد از بهترین شکلات های دنیا را به شما معرفی کنیم به نظرتان چه شکلات هایی در این لیست قرار می گیرند؟

انواع شکلات با درصد و رنگ های مختلف
انواع شکلات با درصد و رنگ های مختلف

۱- شکلات فررو روشر | Ferrero Rocher

 • کشور: ایتالیا

فررو روشر به جرات یکی از معروف ترین برندهای شکلات در جهان است .او با شکلات های گرد و فندقی اش در طول دهه ها توانسته شهرت و محبوبیت فراوانی کسب کند. شرکت شکلات سازی فررو روشر در سال ۱۹۸۲ فعالیتش را در اروپا آغاز کرد.امروزه او یکی از معروف ترین برندهای شکلات در جهان است. محصولات این شرکت از یک فندق با روکش ویفری تهیه می شود که روی آن با یک لایه شیر شکلات و در انتها با شکلات فندقی پوشانده شده و در زرورق طلایی رنگی بسته بندی می شود.

بهترین شکلات های دنیا ? - شکلات فررو روچر
بهترین شکلات های دنیا ? – شکلات فررو روچر

سادگی و در عین حال خاص بودن این طراحی به برند این شکلات سازی تبدیل شده و در تمام دنیا با این طرح شناخته می شود. اگر اهل شکلات باشید به خوبی می دانید که ترکیب فندق و شکلات ترکیبی فوق العاده و بی نظیر است. این برند هم از همین فرمول استفاده کرده تا به یکی از برترین شکلات سازهای دنیا تبدیل شود. اگرچه این شکلات در سرتاسر دنیا وجود دارد اما پیشنهاد می کنیم در سفر به ایتالیا این شکلات خوشمزه را از کشور زادگاهش خریداری کنید و به عنوان سوغات همراه بیاورید.

بهترین شکلات ها - شکلات فررو روچر
بهترین شکلات ها – شکلات فررو روچر

۲- شکلات گیلیان | gUYLIAN

 • کشور: بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای مطرح در زمینه تولید شکلات است و کارخانجات شکلات سازی متعددی در این کشور وجود دارند. شکلات گیلیان یکی از مشهورترین برندهای شکلات در جهان است که در کارخانه اش در بلژیک قرار دارد. این برند در سال ۱۹۵۸ و توسط گی فوبر تاسیس شده و به دلیل طرح صدفی شکلات هایش در دنیا شهرت زیادی پیدا کرده است. در حقیقت، همانند شکلات فررو روشر، طرح خاص این شکلات ها باعث شهرت بیش از پیش آن ها شده است. این برند با شکلات های صدفی اش که در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شوند همواره یک برند لاکچری و گرانقیمت بوده و محصولاتش اغلب در جعبه های کادویی و زیبا فروخته می شود.

 

شکلات گیلیان
شکلات گیلیان

۳- شکلات توبلرون | Toblerone

 • کشور: سوئیس

یکی دیگر از معروف ترین و بهترین برندهای شکلات در جهان توبلرون است که این شکلات هم با ظاهر مثلثی و هرمی اش به یک برند شناخته شده تبدیل شده است. این شرکت اگرچه در کشور سوئیس قرار دارد و همه آن را به عنوان شکلات سوئیسی می شناسند اما مالکیت آن در اختیار شرکت آمریکایی Mondelez international Inc. است.

شکلات سوئیسی توبلرون | Toblerone
شکلات سوئیسی توبلرون | Toblerone

توبلرون در سال ۱۹۰۸ و در شهر برن سوئیس توسط تئودور توبلر کار خود را آغاز کرد و به مرور با خلاقیت هایی که در زمینه تولید شکلات داشت به شهرتی جهانی دست پیدا کرد. استفاده از نوقا، بادام و عسل در تهیه شکلات ها از جمله ابداعات منحصربفرد این برند شکلات سازی بوده است. جالب است بدانید که شکل مثلثی و هرمی شکلات های توبلرون در واقع برگرفته از کوه مشهور ماترهورن در رشته کوه آلپ سوئیس است.

شکلات سوئیسی توبلرون | Toblerone
شکلات سوئیسی توبلرون | Toblerone

۴- شکلات کدبری | Cadbury

 • کشور: بریتانیا

شکلات کدبری هم یکی از قدیمی ترین و بهترین برندهای شکلات در جهان است که در سال ۱۸۲۴ توسط فردی به نام جان کدبری در بیرمنگام انگلیس تاسیس شد. البته این شرکت هم مثل شرکت شکلات سازی توبلرون توسط شرکت آمریکایی Mondelez International خریداری شده و در مالکیت این شرکت قرار دارد.

بهترین شکلات انگیلیبسی - شکلات کدبری | Cadbury
بهترین شکلات انگیلیبسی – شکلات کدبری | Cadbury

در حال حاضر کدبری یک شرکت چندملیتی در بریتانیا و دومین برند قنادی بزرگ در دنیا به حساب می آید. دفتر مرکزی این شرکت در غرب لندن قرار دارد و محصولاتش را به بیش از ۵۰ کشور دنیا صادر می کند. از جمله محبوب ترین محصولات این برند می توان به بسته های Dairy Milk، Crème Egg و Roses اشاره کرد.

بهترین شکلات انگیلیبسی - شکلات کدبری | Cadbury
بهترین شکلات انگیلیبسی – شکلات کدبری | Cadbury

۵- شکلات لیندت اند اشپرونگلی | Lindt and Sprungli

 • کشور: سوئیس

لیندت اند اشپرونگلی که با نام لیندت بیشتر شناخته می شود یکی از مشهورترین و بهترین برندهای شکلات در جهان است و حتی اگر خیلی هم اهل شکلات نباشید حتما نامش را شنیده اید. این برند شکلات سازی سوئیسی در سال ۱۸۴۵ تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین کارخانجات شکلات سازی در دنیا به شمار می رود.

شکلات سوئیسی لیندت اند اشپرونگلی
شکلات سوئیسی لیندت اند اشپرونگلی

در حال حاضر این برند به تولید محصولات شکلاتی مثل شکلات بار و ترافل شکلاتی و انواع شکلات، کره بادام زمینی و کرم کارامل می پردازد. لیندت اگرچه شکلاتی سوئیسی به حساب می آید اما امروزه کارخانه های متعددی در کشورهای سوئیس، آلمان، اتریش، فرانسه، ایتالیا و آمریکا دارد. با این حال، این شکلات به عنوان یکی از معروف ترین سوغاتی های سوئیس به حساب می آید و توصیه می کنیم در سفر به این کشور چند بسته ای از این شکلات خوشمزه و باکیفیت را به یادگار بیاورید.

شکلات سوئیسی لیندت اند اشپرونگلی
شکلات سوئیسی لیندت اند اشپرونگلی

۶- شکلات مارس | Mars

 • کشور: انگلیس

نام شکلات مارس را هم خیلی از ما تا به حال شنیده ایم و احتمالا شکلات های خوشمزه اش را امتحان کرده ایم. شرکت مارس یکی از شناخته شده ترین و بهترین برندهای شکلات در جهان است . شرکت مارس در سال ۱۹۳۲ در انگلستان تاسیس شده است.

بهترین شکلات های تلخ و مغزدار کدامند ؟ - شکلات مارس
بهترین شکلات های تلخ و مغزدار کدامند ؟ – شکلات مارس

این شکلات شیرین عمدتا با نوقا و کارامل غلیظ تهیه می شود که با روکشی از شکلات شیری پوشانده می شود و در یک بسته بندی مشکی با نوشته قرمز مارس قرار می گیرد. همین بسته بندی و طرح شکلات باعث شناخته تر شدن آن شده است. شکلات مارس به دلیل ترکیباتش ارزش تغذیه ای و کالری بالایی دارد و در هر بسته ۲.۲ گرم پروتئین، ۸.۵ گرم چربی و ۳۵.۳ گرم کربوهیدرات دارد.

۷- کیت کت | KitKat

 • کشور: انگلیس

کیت کت را هم تقریبا همه می شناسند. این شرکت یکی از بهترین برندهای شکلات در جهان به حساب می آید و محصولاتش ویفرهایی با روکش شکلاتی است. کارخانه شکلات سازی کیت کت اولین بار در شهر یورک انگلیس راه اندازی شد، اما در سال ۱۹۸۸ شرکت جهانی و چندملیتی نستله آن را خریداری کرد و امروزه یکی از برندهای این شرکت به حساب می آید.

شکلات کیت کت از معروفترین شکلات های جهان
شکلات کیت کت از معروفترین شکلات های جهان

شکلات های استاندارد و معمول کیت کت از دو یا چهار تکه شکلات تهیه شده که هر تکه هم شامل سه لایه ویفر با روکش شکلاتی است. در حال حاضر طعم های مختلفی از شکلات کیت کت، از شکلات تلخ گرفته تا شکلات شیری در بازار موجود است.

شکلات کیت کت از معروفترین شکلات های جهان
شکلات کیت کت از معروفترین شکلات های جهان

۸- شکلات گلکسی | Galaxy

 • کشور: انگلیس

در ادامه معرفی بهترین برندهای شکلات در جهان جا دارد شکلات گلکسی را هم به شما معرفی کنیم. این شکلات محبوب و پرطرفدار در واقع نوعی شکلات شیری است که توسط شرکت مارس تولید می شود و نخستین بار در سال ۱۹۶۰ در انگلیس راه اندازی شد.

11 تا از بهترین شکلات کاکائویی جهان - شکلات گلکسی
11 تا از بهترین شکلات کاکائویی جهان – شکلات گلکسی

امروزه شکلات گلکسی در کشورهای انگلیس، ایرلند، خاورمیانه، مراکش، هندوستان، مصر، پاکستان و نیوزلند هم فروخته می شود و محبوب است. این شکلات در برخی کشورها از جمله اروپا با نام تجاری داو هم فروخته می شود و محصولات متنوعی مثل شکلات شیری، کاراملی و انواع میوه ای و مغزدار و … را عرضه می کند.

11 تا از بهترین برند شکلات جهان - شکلات گلکسی
11 تا از بهترین برند شکلات جهان – شکلات گلکسی

۹- شکلات اسنیکرز | Snickers

 • کشور: آمریکا

اسنیکرز از بسیاری جهات شبیه به شکلات مارس است و از نوقا، کارامل، بادام زمینی و شیر و شکلات تهیه می شود. اسنکیرز با ظاهر و طراحی ثابتی که در طول سالیان داشته یکی از بهترین برندهای شکلات در جهان است و یکی از پرفروش ترین شکلات ها در سرتاسر جهان شناخته می شود.

11 تا از بهترین مارک شکلات - شکلات اسنیچرز
11 تا از بهترین مارک شکلات – شکلات اسنیچرز

این شکلات البته به دلیل ترکیباتش کالری بسیار بالایی هم دارد و برای کسانی که رژیم دارند اصلا توصیه نمی شود. با این حال، اسنیکرز در دنیا محبوبیت بسیار زیادی دارد و میانگین فروش جهانی اش بیش از ۲ میلیارد دلار برآورد شده است.

عکس 11 تا از بهترین شرکت شکلات - شکلات اسنیچرز
عکس 11 تا از بهترین شرکت شکلات – شکلات اسنیچرز

10- شکلات گیرادلی | Domingo Ghirardelli

 • کشور: ایتالیا

دومینگو گیراردلی Domingo Ghirardelli که به نام چاکلیتر معروف ایتالیایی Domingo Ghirardelli  نام گذاری شده است، یک بخش آمریکایی از شیرینی پزی سوئدی lindt  و sprungli است و یکی از بهترین مارک های شکلات در جهان است.

11 تا از بهترین شکلات جهان - شکلات گیرادلی
11 تا از بهترین شکلات جهان – شکلات گیرادلی

این شرکت که از سال ۱۸۵۲ ثبت شده است، سومین شرکت شکلات سازی در ایالات متحده است و دارای بیشترین تنوع طعم ها و گزینه های موجود در فروشگاه های گیراردلی است. این نوع که در نسخه های شکلات قلمی یا مربع های کوچک مینیاتوری به فروش می رسند که  شامل شکلات های شیری، شکلات کره بادام زمینی و شکلات نعنا هستند.

11 تا از بهترین شرکت شکلات جهان - شکلات گیرادلی
11 تا از بهترین شرکت شکلات جهان – شکلات گیرادلی

11-شکلات میلکا | Milka

 • کشور: سوئیس

کشور سوئیس یکی از قوی ترین کشور ها در زمینه تولید شکلات در جهان می باشد . یکی از بهترین شرکت های شکلات سوئیسی شرکت میلکا می باشد . میلکا یکی از بهترین شرکت های شکلات سازی در کشور سوئیس می باشد . لوگوی این شرکت یک گاو صورتی با یک زنگ دور گردن آن است. میلکا شکلات‌ های خود را در بسته‌بندی و طعم‌ های مختلف ارائه می‌ دهد. برخی از طعم‌ های شکلات تخته‌ای میلکا شامل شکلات شیری، شکلات شیری بیسکوییتی، ماست توت‌فرنگی، کارامل، شکلات سفید و طعم فندقی است.

بهترین شکلات های دنیا ? - شکلات میلکا
بهترین شکلات های دنیا ? – شکلات میلکا
عکس بهترین شکلات های دنیا - شکلات میلکا
عکس بهترین شکلات های دنیا – شکلات میلکا

دیدن همه مطالب وبلاگ !

به اینیستاگرام و تلگرام ما بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا