advertise-lerning-painting-ad

مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر تهران

فهرست مطالب

مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر تهران

بیمارستان محمدیه اسلام شهر

بیمارستان محمدیه اسلام شهر بیمارستان محمدیه اسلام شهر , در محله اسلام شهر تهران واقع شده است و در نزدیکی مترو آزادگان قرار گرفته است

ادامه مطلب »
مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر تهران

بیمارستان تخصصی سوده اسلام شهر

بیمارستان تخصصی سوده اسلام شهر بیمارستان تخصصی سوده اسلام شهر , در محله اسلام شهر تهران واقع شده است و در نزدیکی مترو آزادگان قرار

ادامه مطلب »
مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر تهران

درمانگاه خیریه امام رضا اسلام شهر

درمانگاه خیریه امام رضا اسلام شهر درمانگاه خیریه امام رضا اسلام شهر , در محله اسلام شهر تهران واقع شده است.درمانگاه معمولاً می‌تواند دارای بخشهای

ادامه مطلب »
مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر تهران

درمانگاه تخصصی حکیم اسلام شهر

درمانگاه تخصصی حکیم اسلام شهر درمانگاه تخصصی حکیم اسلام شهر , در محله اسلام شهر تهران واقع شده است.درمانگاه معمولاً می‌تواند دارای بخشهای پزشک عمومی

ادامه مطلب »

بیمارستان ، درمانگاه و مطب پزشک در اسلام شهر تهران

ما با جمع آوری اطلاعات مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر شامل بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی و درمانی ، کلینیک های تخصصی و … با امکانات مناسب، میخواهیم بهترین مراکز درمانی و پزشکان در جنوب تهران (محله اسلام شهر) را به شما عزیزان معرفی کنیم .

اطلاعات بیمارستان ، درمانگاه و مطب پزشک در اسلام شهر را چگونه جمع‌آوری میکنیم ؟

ما ضمن جمع آوری اطلاعات از بستر اینترنت و بصورت حضوری از خود بیمارستان ها ، بهترین مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر را به شما عزیزان معرفی کنیم . این کار صرفا توسط مجموعه شرکت فنی مهندسی فروزان انجام شده و هیچ هزینه‌ای بابت تبلیغات عادی و اولیه از این مکان ها دریافت نشده است .

آیا شما هم صاحب یکی از مراکز درمانی و یا یک پزشک متخصص در اسلام شهر هستید ؟

اگر شما هم صاحب یک مراکز درمانی و یا یک پزشک متخصص در محله اسلام شهر هستید، به بخش (تماس با ما) مراجه کرده و برایمان پیام بگذارید و یا تماس بگیرید. همکاران ما با عکاسی اختصاصی از محل و درج اطلاعات موردنظرتان، در اغنای بانک اطلاعاتیتان همراه شما خواهند بود.

مراکز درمانی و پزشکان
مراکز درمانی و پزشکان

 انواع مرکز درمانی و پزشکی اسلام شهر

مراکز درمانی براساس تشکیلات تعریف شده در هر کشوری دسته بندی می شو و بر همین اساس، خدمات درمانی متفاوتی نیز ارائه میدهند. در این مطلب به معرفی انواع این مراکز و فضاها و نوع خدمات ارائه شونده در آنها که عمدتا به منظور تشخیص و درمان صورت می گیرد، اشاره خواهیم کرد.

در نظر داشته باشید که در کشور ما سطوح مختلف چرخه سلامت بر اساس مطالعات خاص فرهنگی و محیط جغرافیایی و همچنین جمعیت هر منطقه و معیارهایی دیگر، تقسیم بندی می شود و بر همین اساس انواع خانه های بهداشت تا بیمارستان ها را در روستاها و شهرها داریم. هدف از این تقسیم بندی ها در وهله اول، ایجاد امکان بهره وری بیشتر از منابع مالی، تجهیزات، نیروی انسانی است.

(( انواع فضاهای درمانی ))

خانه بهداشت :

اولین عضو زنجیره فضاهای درمانی، مراکز بهداشت روستایی یا خانه های بهداشت است که البته لزوما هم کوچک نیستند و نسبت به ارائه اقدامات اولیه بهداشتی مسئول می باشند.

این اقدامات در زمینه های مختلفی از بهداشت محیط ، بهداشت فردی ، ترویج اصول بهداشتی ، آموزش بهداشت به مدارس ، بهداشت دهان و دندان گرفته تا پیشگیری از بیماری ها ، تنظیم خانواده ، مراقبت از کودکان ، بهداشت حرفه ای ، سرشماری سالانه و ثبت اطلاعات و … انجام می شود.

هم اکنون خانه های بهداشت در کشورهای مختلف وجود دارند و تمرکز آنها بر انجام اقدامات اولیه درمانی و بهداشتی است. درکشور ما این مراکز برای روستاهایی با ظرفیت ۵۰۰ نفر و از فواصل ۲۰ تا ۴۰ کیلومتری ماشین رو یا فاصله زمانی حداکثر یک ساعت پیاده روی، تاسیس می شوند.

مرکز بهداشت شهری :

از دیگر مراکز درمانی و اولین حلقه زنجیر فضاهای درمانی در شهرها، می توان به مراکز بهداشت شهری اشاره کرد که وظیفه انجام اقدامات بهداشتی اولیه در شهر ها را بر عهده دارند. در اغلب کشورها، آموزش بهداشت فردی، بهداشت محیط،  بهداشت حرفه ای، ترویج اصول بهداشت دهان و دندان ، تنظیم خانواده ، مراقبت از کودکان ، پیشگیری از بیماری ها و در نهایت درمان بیماری های ساده از وظایفی است که برای این مرکز درمانی تعریف شده است.

مرکز بهداشت شهری معمولا در نقاط مختلف شهری که دارای حداقل ۱۰۰۰ نفر جمعیت باشند، احداث میشوند.

مطب پزشک :

مطب پزشکان بیشترین تعداد از واحدهای مراکز درمانی را به خود اختصاص داده است و شکل هایی از نظام ارجاع و پزشک خانواده را شامل می شود که عملکرد و تعداد آنها نیز متغیر می باشد.

این مراکز درمانی باید در نظام بهداشت و درمان، به صورت مناسب و به درستی جانمایی شوند تا بتوانند نقش موثری ایفا نمایند.

به طور کلی مطب ها تابع جمعیت پیرامون خود نمی باشند و بر حسب میزان توسعه اجتماعی و اقتصادی در منطقه های مختلف تاسیس میشوند. سلامت و صحت عملکرد نظام ارجاع و سیستم اقتصاد درمان نیز به میزان زیادی به مطب ها بستگی دارد و موثر از آن می باشد.

درمانگاه (کلینیک) :

کلینیک یا درمانگاه: به ساختمان یا بخشی در بیمارستان یا مرکز بهداشتی – درمانی گفته می شود که به درمان بیماران یا مراقبت پزشکی از بیماران سرپایی اختصاص دارد. معمولاً درمانگاه، موسسه‌ای مستقل است که در آن به درمان بیماران می‌پردازند؛ ولی برخلاف بیمارستان بیماران را بستری نمی‌کنند.

در ایران درمانگاه ها معمولا بخش های مختلفی نظیر پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشکی، داروخانه، مامایی، رادیولوژی، آزمایشگاه و … را در بر می گیرد. مجوز تأسیس و پروانه بهره‌برداری درمانگاه باید از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی . از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه صادر شود. درمانگاه همچنین می‌تواند خصوصی، دولتی یا خیریه باشد و لازم است تا هر درمانگاهی بجز مؤسس، برای هر شیفت فعال خود از مسئول فنی پزشک استفاده نماید. درمانگاه همچنین می‌تواند عمومی یا تخصصی باشد.

تفاوت درمانگاه و ساختمان پزشکان

برخلاف ساختمان پزشکان، درمانگاه مؤسسه واحدی است که می‌تواند با سازمانهای بیمه گر و ادارات قراردادهای مستقلی جهت پذیرش بیماران منعقد کند. همچنین می تواند سرنسخه و سربرگ داشته باشد و پذیرش و صندوق واحدی نیز برای بخش های مختلف داشته باشد.

درمانگاه ها در مجموع کمک خوبی برای اهداف سلامت و درمان هستند و امکان درمان یا بستری بیمار را نیز دارند.

در مورد این مراکز حجم و کیفیت عملکرد مهم است و لازم است تا کیفیت درمان بالا و غنی باشد تا در نهایت توجیه اقتصادی برای فعالیت آنها وجود داشته باشد. درمانگاه یا کیلینیک همچنین می تواند وابسته به بیمارستان باشد و یا در کنار آنها و یا در جاهایی که دسترسی به بیمارستان دشوار است، تاسیس شوند.

درمانگاه تخصصی :

این مراکز شکل هدف دارتر و تکامل یافته تر درمانگاه ها هستند و در آن معمولا درمان های سرپایی در چند نوع تخصص مختلف  ارائه شود.

وجود چنین مراکزی به صرفه جویی در زمان بیماربرای مراجعه به بیمارستان و همچنین صرفه جویی در استفاده از تجهیزات پزشکی و … می انجامد. همچنین این مراکز در مواقع بحرانی توانایی ارائه خدمات متمرکز را خواهند داشت.

درنظر داشته باشید که طراحی این مراکز به سادگی مطب ها نیست؛‌چراکه در چند لایه و با امکانات متفاوت فعالیت می کنند.

 پاراکلینیک :

واحدهای پاراکلینیکی عمدتا شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، فیزیوتراپی و داروخانه می باشد و خدمات مربوط به تشخیص ناهنجاری ها و مشکلات نهفته در بدن را که با معاینه ساده کشف نمیشوند، ارائه می دهد. خدمات این مراکز هزینه های چکاپ و درمان های دوره ای را کاهش می دهد و در تشخیص بیماری در مراحل اولیه بسیار سودمند خواهد بود.

مجتمع درمانگاهی یا پلی کلینیک :

پلی کلینیک در لغت به معنی مجموعه ای از درمانگاه های مختلف است که در صورت لزوم به تشخیص و درمان انواع بیماری ها در آن می پردازند. طبق آیین نامه مصوب در سال ۱۳۳۴، به موسسه ای که در آن چند بخش برای بیماری های مختلف دایر باشد، پلی کلینیک گفته می شود.

بیمارستان :

مرکز بیمارستانی بالاترین  واحد درمانی و تخصصی ترین مرکز درمانی به شمار می رود و برای دریافت نام بیمارستان باید دارای حداقل ۴ بخش داخلی باشد. این چهار بخش شامل بخش های جراحی، زنان و زایمان و بخش کودکان می باشد.

بخش های دیگر بیمارستان شامل آزمایشگاه و رادیولوژی است و هرکدام از این دو بخش هم باید پزشکان متخصص خود را داشته باشند.

بیمارستان تخصصی :

این نوع از مراکز درمانی تفاوت چندانی با بخش های تخصصی در بیمارستان ها ندارند و تنها تفاوت آن ها از نظر امکانات و تجهیزاتی است که به طور تخصصی به تشخیص و درمان بیماری میپردازد. هر بیمارستان می تواند تک تخصصی هم باشد؛ مانند بیمارستان تخصصی چشم یا پوست و …

بیمارستان فوق تخصصی :

مراکز بیمارستان های فوق تخصصی در یک یا چند رشته نسبت به ارائه  خدمات درمانی تخصصی اقدام می کنند و پیچیدگی و تعدد خدمات زیادی دارند. تفاوت سرمایه گذاری، تجهیزات و نیروی انسانی در این مراکز متفاوت است و تقریبا ده برابر بیمارستان ها و مراکز تخصصی دیگر برآورد می شود.

مجتمع بیمارستانی :

در گذشته بیمارستان ها با بیش از هزار تخت خواب احداث میشدند و امروز با تقسیم به بخش های کوچکتر اداره آنها راحت تر است.

در کل می توان گفت که ایجاد و تاسیس مجمتع بیمارستانی به دلیل برخورداری از روش های بهره وری در تولید درمان و جلب رضایت مندی بیماران توجیه پذیر است.

در این مراکز معمولا تا ۵ واحد بیمارستانی در یک محل و در کنار هم مشغول خدمت دهی به مراجعین هستند. حتی سیستم پرستاری و کادر درمانی نیز استقلال عملکرد دارند و ارائه خدمات در مجموع سطح بالاتری دارند.

مراکز درمانی و پزشکان
مراکز درمانی و پزشکان

کیفیت مجموعه بیمارستان ، درمانگاه و مطب پزشک در اسلام شهر

مراکز بیمارستان ، درمانگاه و مطب پزشک در اسلام شهر ضمن ارائه امکانات مناسب توانسته اند تا امتیاز خوبی از نظر کیفی و کمی دریافت کنند و در گروه مراکز درمانی مطلوب باشند. مراکز درمانی و پزشکان اسلام شهر با ارائه و انجام خدمات متنوع و به روز که برگرفته از تخصص و امکانات پیشرفته روز است، توانسته اند تا استانداردهای کلی بهداشت را کسب کرده و در خدمت مراجعین خود باشند.

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و مطالب محلات جنوب تهران به اینستاگرام نازی سرا مراجعه فرمائید .

برای پیدا کردن مرکز درمانی مورد نظر خود، سعی فرمایید تمامی اطلاعات در دسترس از مرکز درمانی مانند محل استان و شهر و نوع مرکز را وارد فرمایید تا نتایج جستجو محدود تر گردد.

حفظ حریم خصوصی بیماران , خدمات رسانی مناسب , دانش مختصر پزشکی , پاسخ دهی مناسب به تلفن , ارسال ایمیل , مهارت های ارتباطی, آشنایی با زبان های خارجی , صورتحساب ها و مسائل مالی , نرم افزارهای پزشکی

 
امتیاز دهید
3.5/5
دکمه بازگشت به بالا