advertise-lerning-painting-ad
مراکز درمانی و پزشکان شهر ری تهران

بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری

بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری

بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری در سال ۱۳۴۱ با هزینه ساخت ۱۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات برنامه های عمرانی شروع به ساخت ودر سال ۱۳۴۵ به بهره برداری رسید . این بیمارستان در قطعه زمینی به مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع ساخته شده . وحدود ۱۳/۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه زیر بنا داشت . گنجایش بیمارستان در ابتدا ۱۵۰ تختخواب بود. این بیمارستان در آن سالها از مجهزترین و مدرن ترین بیمارستان های کشور محسوب میشد که توسط شرکت بهساز نو ساخته شده بود .

بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری
بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری

آدرس و تلفن بیمارستان هفتم تیر شهر ری

آدرس: تهران ، شهرری ، انتهای خیابان شهید رجایی جنوب

شماره تماس : 5522858-021

پست الکترونیک : web7tir@iums.ac.ir


در حال حاضر دارای ۲۴۰ تخت مصوب بوده که شامل یک ساختمان مرکزی و چندین ساختمان اقماری و یک کلینیک ویژه می باشد . ساختمان مرکزی دارای بخشهای جنرال مردان ۱ ، مردان ۲، زنان و بخشهای ویژه ICU مرکزی ، ICU۲ ،ICU۳ ، ICU۴ ، ICU۵ و ICU اورژانس و CCU و سرویس های جراحی ، ارتوپدی ،  مغزو اعصاب ، داخلی ، عفونی ، شیمی درمانی ، رادیوتراپی ، فیزیوتراپی و تصویر برداری که شامل رادیولوژی ساده ، CT Scan ،سونوگرافی ، رادیولوژی پرتابل ، قلب ،CCU و ICU می باشد . این بیمارستان به عنوان مرکز تروما جنوب تهران شناخته می شود .

بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری
بیمارستان شهدای هفتم تیر شهر ری

محل بیمارستان در انتهای خیابان شهید رجایی ، در مجاورت چندین اتوبان مانند جاده قدیم کهریزک ، اتوبان بهشت زهرا ، آزادگان و امام علی می باشد که دسترسی به این بیمارستان را راحت تر می سازد . در بیمارستان پد هلیکوپتر به منظور تسریع در انتقال بیماران ترومایی ایجاد شده است . این بیمارستان تمامی بیماران جنوب شرقی و غربی شهر تهران و همچنین شهرستان های اسلامشهر ، ورامین و پاکدشت را میپذیرد .درحال حاضر ، پروژه های عمرانی بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی جایگزین  و توسعه اتاق عمل اورژانس در دست احداث می باشد .

بیمارستان شهر ری
بیمارستان شهر ری

طراحی مدرن ساختمان بیمارستان

ساختمان بیمارستان‌ هفتم تیر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که زحمت پرسنل پزشکی و احتمال آلودگی را به حداقل رسانده و در عین حال کارایی کل سیستم را به حداکثر می‌رسانند. در بیمارستان‌های مدرن تلاش می‌شود زمان سفر برای پرسنل در داخل بیمارستان و جابجایی بیماران بین واحدها تسهیل و به حداقل رسانده شود. سازه این ساختمان‌ها همچنین باید توان تحمل بخش‌های سنگینی مانند اتاق‌های رادیولوژی و عمل را داشته باشد و در طراحی باید فضای لازم برای سیم‌کشی، لوله‌کشی و دفع زباله تجهیزات خاص در نظر گرفته شود.

بیمارستان تخصصی در شهر ری
بیمارستان تخصصی در شهر ری

برخی از بیمارستان‌های جدید اکنون سعی دارند طرحی را ایجاد کنند که نیازهای روانی بیمار را نیز در نظر بگیرد، مانند تأمین هوای تازه، نمای بهتر و الگوهای رنگ دلپذیرتر. این ایده‌ها به اواخر قرن هجدهم برمی گردد، زمانی که مفهوم تأمین هوای تازه و دسترسی به «قدرت‌های شفابخش طبیعت» برای اولین بار توسط معماران بیمارستان در بهبود ساختمان‌های خود استفاده شد.

پژوهش‌های انجمن پزشکی انگلیس نشان می‌دهد که طراحی خوب بیمارستان می‌تواند زمان بهبودی بیمار را کاهش دهد. قرار گرفتن در معرض نور روز در کاهش افسردگی مؤثر است. خوابگاه‌های انفرادی به شما اطمینان می‌دهند که بیماران در خلوت و با احترام درمان می‌شوند. قرار گرفتن در معرض طبیعت و باغ‌های بیمارستان نیز مهم است .

بیمارستان تخصصی در شهر ری
بیمارستان تخصصی در شهر ری

نگاه به بیرون از پنجره‌ها حالات بیماران را بهبود می‌بخشد و فشار خون و سطح استرس را کاهش می‌دهد . پنجره‌های باز در اتاق‌های بیمار نیز با بهبود جریان هوا و افزایش تنوع میکروبی، برخی شواهد از نتایج مفید را نشان داده‌اند. از بین بردن راهروهای طولانی می‌تواند خستگی و استرس پرستاران را کاهش دهد . تمامی این نکات در بیمارستان هفتم تیر شهر ری رعایت شده است .

 


آدرس و تلفن بیمارستان هفتم تیر شهر ری

آدرس: تهران ، شهرری ، انتهای خیابان شهید رجایی جنوب

شماره تماس : 5522858-021

پست الکترونیک : web7tir@iums.ac.ir


برای دیدن همه مراکز درمانی خدماتی و فروشگاهی شهر ری کلیک کنید

برای دیدن همه مراکز درمانی ، دندانپزشکی و زیبایی در نازی اباد اینجا کلیک کنید

مراکز خرید نازی آباد؛معرفی پاساژها و مراکز خرید نازی آباد

به اینیستاگرام یا تلگرام ما بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا