advertise-lerning-painting-ad

لیست داروخانه های صالح آباد تهران

فهرست مطالب

لیست داروخانه های صالح آباد تهران

داروخانه دکتر غلام صالح آباد

داروخانه دکتر غلام صالح آباد داروخانه دکتر غلام صالح آباد از بزرگترین و مجهزترین داروخانه های محله ی صالح آباد تهران است .از مهمترین مراکز

ادامه مطلب »
لیست داروخانه های صالح آباد تهران

داروخانه شفا صالح آباد

داروخانه شفا صالح آباد داروخانه شفا صالح آباد از بزرگترین و مجهزترین داروخانه های محله ی صالح آباد تهران است .از مهمترین مراکز خدماتی درمانی

ادامه مطلب »
لیست داروخانه های صالح آباد تهران

داروخانه دکترناظری صالح آباد

داروخانه دکترناظری صالح آباد داروخانه دکترناظری صالح آباد از بزرگترین و مجهزترین داروخانه های محله ی صالح آباد تهران است .از مهمترین مراکز خدماتی درمانی

ادامه مطلب »

داروخانه های صالح آباد تهران

ما با جمع آوری اطلاعات داروخانه های صالح آباد که با کلید واژه هایی همچون داروخانه ، پذیرش دارو کم یاب ، فروش لوازم آرایشی بهداشتی و … معرفی می شوند، در صددیم تا بهترین داورخانه ها در جنوب تهران (محله صالح آباد) را به شما عزیزان معرفی کنیم.

اطلاعات داروخانه های صالح آباد را چگونه جمع‌آوری میکنیم ؟

برای جمع آوری اطلاعات، ضمن بهره گیری از بستر اینترنت و مراجعه حضوری به خود داروخانه ها، مراکز فروش داروهای کم یاب صالح آباد را نیز در نظر گرفته ایم. تمامی این پروسه عملیاتی از سوی مجموعه شرکت فنی مهندسی فروزان انجام شده و هیچ هزینه‌ای بابت تبلیغات عادی و اولیه از این مکان ها دریافت نشده است .

آیا شما هم صاحب یکی از داروخانه های صالح آباد هستید ؟

اگر شما هم صاحب یک داروخانه در محله صالح آباد هستید، به شما تاکید می کنیم تا از بخش (تماس با ما) با ما در ارتباط باشید؛ برایمان پیام بگذارید و یا تماس بگیرید تا با عکاسی اختصاصی از محل شما، نسبت به تدوین اطلاعات موردنظر محتوایی شما نیز اقدام شود.

لیست بهترین داروخانه ها
لیست بهترین داروخانه ها

تعریف داروخانه

در تعریف داروخانه باید گفت که این مکان به موسسه‌ای پزشکی گفته می شود که با اخذ پروانه مخصوص از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاسیس شده و با داشتن مسئول فنی واجد شرایط، نسبت به ارائه‌ی خدمات دارویی و عرضه‌ی دارو، شیر خشک و مکمل‌های غذایی رژیمی، غذاهای کمکی شیرخواران، لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی مجاز اقدام می کند.

شرايط فنی داروخانه

در گام اول لازم است تا فضای داروخانه به فضای مشاوره دارویی، مکان تهیه داروهای ساختنی، میز نسخه پیچی و مکان استقرار بیمار و قفسه کتب رفرنس تقسیم شده و اتوماسیون کاملی نیز جهت ارائه اطلاعات درخواستی کلیه خدمات دارویی به معاونت غذا و دارو برقرار شود.

همچنین لازم است تا رنگ روپوش تکنسین داروخانه به رنگ سفید انتخاب شود و ضمن نصب اِتیکت بر روی سینه، در تمایز با رنگ دیگر پرسنل داروخانه قرار گیرد. محل استقرار داروساز هم باید به صورت تابلویی با متن “مسئول فنی و مشاوره دارویی” مشخص شود.

در خصوص چیدمان قفسه‌های دارویی نیز ببهتر است بدین شکل عمل شود که چیدمان به صورت خواص درمانی دارو و ترجیحاً در قالب بسته بندی‌های هم شکل در جاهای متفاوت انجام شود.

محل ساخت داروهای ترکیبی هم باید لزوما در فضایی مُجزا و با تجهیزات کامل در نظر گرفته شود. انبار داروخانه باید قفسه بندی مناسبی داشته باشد و مُجهز به دماسنج و رطوبت سنج باشد و یخچال داروخانه خک دارای سامانه ثبت رایانه‌ای دما باشد.

شرح وظایف مسئول فنی داروخانه:

مسؤل فنی  باید دکتر داروساز بوده و در هر سه شیفت در داروخانه حضور فیزیکی داشته باشد.

وی همچنین در حوزه داروها باید نظارت کامل و دقيق بر اجراي موارد فني از نظر تاريخ انقضا، نحوه نگهداري و چيدمان صحيح داشته باشد و در مورد نسخ نیز به مواردی از قبیل تاريخ اعتبار، خط خوردگي، تداخل دارويي، تأييد اينترنتي صحيح  و … نظارت داشته باشد.

وی همچنین باید آمادگی پاسخگویی به سؤالات دارویی بیماران و پرسنل بخش های مختلف و داروخانه را نیز داشته باشد.

شرح وظایف مسئول داروخانه:

مسئول داروخانه به عنوان فردی که مسؤلیت امور اجرایی داروخانه را بر عهده داشته و در صورت نياز جوابگوي مسئولین است، شناخته می شود.

وی باید همچنین نسبت به دیگر موارد نیز انجام وظیفه کند که از مهمترین آن ها موارد زیر است:

  • بررسی آمار موجودی داروخانه و درخواست های ارسالی از سوی مسؤل انبار به همراه ارجاع درخواست تصحيح شده به معاونت غذا و دارو در جهت تهيه دارو و اقلام مصرفي مورد نياز.
  • به روز رساني فارماکوپه دارويي بيمارستان بر اساس درخواست متخصصين و نظرسنجي نهایی در کميته دارو و درمان.
  • تصحیح قيمت داروها و درصد تعهد سازمانهاي بيمه گر به منظور کاهش کسورات دارويي و همچنین شركت درجلسه كميته دارو و درمان بيمارستان و پيگيري مصوبات كميته مذكور.
  • نظارت بر نحوه اجراي طرح تحول سلامت و تهيه به موقع و مورد نياز داروهاي مصوب در فارماكوپه دارويي بيمارستان با هدف جلوگيري از خروج بيماران به خارج از بيمارستان به منظور تهيه دارو.
  • تنظیم برنامه هفتگي پرسنل، محاسبه ساعات كاري پرسنل در پايان هر ماه و ارجاع آن به مسؤل امور اداري و درنهایت نظارت بر اجراي روند تحويل دارو به بيماران پرونده اي بي بضاعت که در كمسيون دانشكده علوم پزشكي تصویب شده است.
لیست بهترین داروخانه ها
لیست بهترین داروخانه ها

شرح وظایف تکنسین امور دارویی:

اطلاع کامل از موجودی داروهای موجود در داروخانه و انبار مرکزی به منظور تحویل سریع  نسخ بيماران سرپايي از مهمترین وظایف این شاخص مسئول است.

از دیگر وظایف تکنسین امور دارویی می توان به این موارد اشاره کرد:

  • پذيرش درخواست بيماران بستري و سپس وارد کردن نسخ بيماران سرپايي در سيستم HIS داروخانه.
  • پذیرش درخواست دارو و تجهیزات ارسالی از سوی بخش ها و اماده سازی آن ها به تفکيک هر  بخش در ساعات مقرر و تحويل آنها به مسؤل دارويي هر بخش
  • بررسي و سپس تاييد درخواست هاي نارکوتيک ارسالي از سوي بخش ها و همچنين مرجوع کردن داروها در صورت درخواست از سوي بخش ها و در نهایت تاييد اينترنتي نسخ بيماران سرپايي در صورت لزوم.

اطلاعات عمومی:

داروخانه بیمارستان عمدتا و متداولا با سازمان ها و ارگان های مختلف بیمه گر قرارداد همکاری دارد و باید آماده  پاسخگویی شبانه روزي به مراجعین خود باشد. داروخانه های بیمارستان همچنین با همکاري معاونت دارو و غذا، داروهاي بيماران خاص دياليزي و تالاسمي و هموفيلي را نیز تهيه و با همکاري معاونت درمان به صورت رايگان در اختيار بيماران قرار مي دهد.

مجموعه داروخانه های صالح آباد

صالح آباد از داروخانه هایی با رنکینگ بالا برخوردار است که در انواع مختلفی از جمله دولتی , آزاد , شبانه روزی و … دسته بندی می شوند. بعضی از این داروخانه ها داروهای کمیاب و خارجی را عرضه می کنند و از نظر سرویس دهی و خدمت رسانی به عنوان داروخانه های بسیار با کیفیت در نظر گرفته می شوند. در ضمن همه ی داروخانه های صالح آباد با ارائه و انجام خدمات متنوع و به روز در خدمت مخابان خود می باشند.

در صورت تمایل به دریافت آخرین اخبار و مطالب محلات جنوب تهران، کافی است تا به اینستاگرام نازی سرا مراجعه فرمائید .

اول: داروشناسی 

دوم: ارتباط با بیمار و درک حال بیمار

سوم: نسخه خوانی

چهارم: قوانین بیمه و أصول قیمت زنی

مدیران داروخانه، داروها را طبق دستور پزشک آماده می‌کنند و به بیماران می‌هند. این دستورات نه تنها از طرف پزشکان بلکه از طرف دندانپزشکان، فیزیوتراپیست‌ها و سایر افراد ذیصلاح صادر می‌شود.

مدیران داروخانه اغلب وظایف عملیاتی مشترکی با داروسازان، مدیران داروخانه‌های سرپایی، متخصصین انفورماتیک داروخانه و بازرس داروسازی دارند.

امتیاز دهید
3.5/5
دکمه بازگشت به بالا