advertise-lerning-painting-ad
مراکز درمانی و پزشکان شهر ری تهران

درمانگاه های شهرری

درمانگاه های شهرری

ما در این مقاله به معرفی و بررسی تمامی درمانگاه های شهرری می پردازیم . ولی قبل از آن بیاییم نگاهی بیاندازیم به اینکه درمانگاه چیست و دارای چه بخش هایی است ؟ آیا بیمه قبول میکند و … .

در ایران درمانگاه معمولاً دارای بخشهای پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشکی، داروخانه، مامایی، رادیولوژی، آزمایشگاه و … می باشند . مجوز تأسیس و پروانه بهره‌برداری درمانگاه را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه صادر می‌نماید. درمانگاه می‌تواند خصوصی، دولتی یا خیریه باشد. هر درمانگاهی بجز مؤسس باید برای هر شیفت فعال خود دارای مسئول فنی پزشک می باشد. درمانگاه می‌تواند عمومی یا تخصصی (مانند درمانگاه پوست و مو یا درمانگاه دندانپزشکی) باشد.

برخلاف ساختمان پزشکان، درمانگاه مؤسسه واحدی است لذا می‌تواند با سازمانهای بیمه گر و ادارات قرارداد (جهت پذیرش بیماران) ببندد، سرنسخه و سربرگ داشته باشد و پذیرش و صندوق واحدی برای بخشهای مختلف داشته باشد.

معرفی درمانگاه های شهرری
معرفی درمانگاه های شهرری

درمانگاه خیریه ولیعصر (عج) شهر ری

زمین مجتمع درمانگاهی خیریه ولی عصر(عج)شهرری درسال1359 همراه با زمین مسجد جامع ارشاد با همت هیئت امنا و همکاری مالک و مستأجر وقت آن، مرحومان آقای حاج حسین حسن و حاج اسماعیل ملا علی تهیه و تخصیص یافت.

نطر به اولویت بنای مسجد جامع ارشاد و طراحی و اجرای ساختمان عظیم وزیبای آن احداث درمانگاه قریب به 15 سال به تعویق افتاد.

درخواست صدور مجوز و کسب موافقت اصولی آن ازسال1376-1372 انجام پذیرفت و درسال 1375 هیئت امناء با فراغت نسبی از احداث ساختمان مسجد به کمک خیرین اقدام به اجرای گودبرداری و فونداسیون نمودند. درسال1378-1377 اجرای اسکلت و سقف ها انجام پدیرفت و پس از توقف حدود 3 ساله به علت عدم تأمین منابع مالی مرحله سفت کاری، تأسیسات و نازک کاری آن و نهایتاٌ اتمام عملیات ساختمانی درسال1383-1382 به مرحله انجام رسید.

درمانگاه خیریه ولیعصر (عج) شهر ری
درمانگاه خیریه ولیعصر (عج) شهر ری

آدرس و تلفن درمانگاه ولیعصر شهر ری

آدرس: شهرری ، میدان نماز ، جنب مسجد جامع ارشاد

شماره تماس : 55933484 – 55933481

ساختمان و مشخصات فنی :

ساختمان مجتمع خیریه درمانی رفاهی ولی عصر(عج) شهرری در چهارطبقه بازیربنای بیش از 1000مترمربع و درزمینی به وسعت 300 مترمربع احداث شده است.

نفشه های ساختمانی آن بارعایت اصول و ضوابط ابنیه ی بهداشتی و درمانی با نظارت و تأیید کارشناسان محترم معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی وزیر نظر مستقیم مهندسین مجرب ساختمان و تأسیسات مکانیکی و الکتریکی و بارعایت آئین نامه های مصوب و مقررات ملی و ساختمانی اجرا و با نظارت و تأیید اداره ی استاندارد به یک دستگاه آسانسور 13 نفره (برانکارد بر) مجهز گردید.

ساختمان درمانی دارای بیش از 30 اتاق درمانی اداری و خدماتی و بخشهای آزمایشگاه، رادیولوژی و دندانپزشکی و سه باب سالن ارتباطی و انتظار است که هزینه ی اجرای آن بالغ بر250.000.000 تومان بوده که باهمت و تلاش و پیگیری هیئت مدیره تماماً ا ز طریق مساعدت و کمک خیرین خداجو تأمین شده است.

بخش های درمانی:

مجتمع خیریه درمانگاهی ولی عصر (عج) شهرری ضمن کسب مجوز بالغ بر 15 بخش درمانی عمومی و تخصصی و سه بخش پاراکلینیکی آزمایشگاه رادیولوژی دندانپزشکی از معاونت سلامت دانشکاه علوم پزشکی تهران در قالب درمانی مذکورو با مجموعه پرسنل اداری و خدماتی به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات به مراجعین پرداخته وبا پشت سر گذاشتن مدت کوتاه فعالیت درمانی اکثر تجهیزات مورد نیاز را تامین کرده است.

آدرس و تلفن درمانگاه ولیعصر شهر ری

آدرس: شهرری ، میدان نماز ، جنب مسجد جامع ارشاد

شماره تماس : 55933484 – 55933481


درمانگاه شهدای شهرری

درمانگاه شهدای شهرری (شفاء) (درمانگاه) در محله صفاییه ری و خیابان ابن بابویه واقع شده است و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی چشمه علی و همچنین کافه رستوران کهربا، داروخانه مرهم، پایگاه درمانگاه شهدای شهر ری، تعمیرات لوازم خانگی شفیعی و پایگاه فرهنگی هنری امام رضا قرار گرفته است. همچنین با توجه به نظراتی که کاربران در اپلیکیشن نشان به این مکان داده‌اند می‌توان گفت این مرکز درمانی یکی از درمانگاه‌های خوب این منطقه می‌باشد.

معرفی درمانگاه های شهرری - درمانگاه شهدا
معرفی درمانگاه های شهرری – درمانگاه شهدا

آدرس و تلفن درمانگاه شهدای شهر ری

آدرس : تهران، منطقه 20، شهر ری، م. صفائیه، خیابان ابن بابویه شمالی

شماره تماس : 33632702 – 33632030


درمانگاه فرهنگیان شهید ابوذری شهرری

درمانگاه فرهنگیان شهید ابوذری شهرری
درمانگاه فرهنگیان شهید ابوذری شهرری

آدرس و تلفن درمانگاه فرهنگیان شهر ری

آدرس : استان تهران ، شهرری ، خیابان قم ، جنب سازمان تبلیغات اسلامی

شماره تماس : 02155902083

 


درمانگاه آفرینش بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری

بیمارستان شهدای هفتم تیر در سال ۱۳۴۱ با هزینه ساخت ۱۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات برنامه های عمرانی شروع به ساخت ودر سال ۱۳۴۵ به بهره برداری رسید . این بیمارستان در قطعه زمینی به مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع ساخته شده است و گنجایش بیمارستان در ابتدا ۱۵۰ تختخواب بود.این بیمارستان در آن سالها از مجهزترین و مدرن ترین بیمارستان های کشور محسوب میشد که توسط شرکت بهساز نو ساخته شده بود . این درمانگاه حدود ۱۳/۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه زیر بنا داشت .

در حال حاضر دارای ۲۴۰ تخت مصوب بوده که شامل یک ساختمان مرکزی و چندین ساختمان اقماری و یک کلینیک ویژه می باشد . ساختمان مرکزی دارای بخشهای جنرال مردان ۱ ، مردان ۲، زنان و بخشهای ویژه ICU مرکزی ، ICU۲ ،ICU۳ ، ICU۴ ، ICU۵ و ICU اورژانس و CCU و سرویس های جراحی ، ارتوپدی ،  مغزو اعصاب ، داخلی ، عفونی ، شیمی درمانی ، رادیوتراپی ، فیزیوتراپی و تصویر برداری که شامل رادیولوژی ساده ، CT Scan ،سونوگرافی ، رادیولوژی پرتابل ، قلب ،CCU و ICU می باشد . این بیمارستان به عنوان مرکز تروما جنوب تهران شناخته می شود .

محل بیمارستان در انتهای خیابان شهید رجایی ، در مجاورت چندین اتوبان مانند جاده قدیم کهریزک ، اتوبان بهشت زهرا ، آزادگان و امام علی می باشد که دسترسی به این بیمارستان را راحت تر می سازد .

درمانگاه آفرینش بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری
درمانگاه آفرینش بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری

آدرس و تلفن درمانگاه آفرینش شهر ری

آدرس: تهران ، شهر ری ، انتهای خیابان شهید رجایی جنوب

شماره تماس : 55238031 – 5523850


دارالشفا کوثر شهرری

در سايه الطاف  خداوند متعال و عنايات حضرت عبدالعظيم حسني عليه السلام و در پرتو دورانديشي حضرت آيت الله محمدي ري شهري توليت آستان مقدس در راستاي تداوم توسعه خدمات فرهنگي واجتماعي و به منظور فراهم آوردن امكانات مناسب درماني براي زائران ، مجاوران و ارادتمندان اين امامزادگان واجب التعظيم عليه السلام ، مركز درماني دارالشفاء كوثر در سال 1383 در جوار حرم مطهر افتتاح شد تا اولين گام در راه برآوردشدن آرزويي  بزرگ كه داشتن يك مركز درماني خيريه براي خدمات رساني به مسلمانان داخل و خارج از كشور و جهت ارائه خدمات بهداشتي و درماني مردم محروم منطقه و نيز ارائه خدمات درماني به پرسنل آستان مقدس در فضايي قابل قبول برداشته شود , اين مركز درماني درمكاني به مساحت 6500 متر مربع و در چهار طبقه احداث شده است . اعضای محترم هیئت امناء و هیئت مدیره درمانگاه به شرح زیر می باشد

معرفی درمانگاه های شهرری - دارالشفا کوثر
معرفی درمانگاه های شهرری – درمانگاه دارالشفا کوثر

آدرس و تلفن درمانگاه دارالشفا کوثر شهر ری

آدرس : شهرري، ضلع شرقي آستان مقدس حضرت عبدالعظيم حسني عليه السلام، دارالشفاء كوثر

شماره تماس : 02157462000

پست الكترونيك:‌ info@kosarclinic.com


برای دیدن همه مراکز درمانی خدماتی و فروشگاهی شهر ری کلیک کنید

برای دیدن همه مراکز درمانی ، دندانپزشکی و زیبایی در نازی اباد اینجا کلیک کنید

مراکز خرید نازی آباد؛معرفی پاساژها و مراکز خرید نازی آباد

به اینیستاگرام یا تلگرام ما بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا