advertise-lerning-painting-ad

دفاتر پستی و پیشخوان خانی آباد تهران

فهرست مطالب

دفاتر پستی و پیشخوان خانی آباد تهران

دفتر پستی خانی آباد

دفتر پستی خانی آباد دفتر پستی خانی آباد یکی از مراکز پستی رسمی محله خانی آباد است . اداره پست یکی از مهم ترین ارگان

ادامه مطلب »

دفاتر پستی و پیشخوان دولت خانی آباد

در این مطلب سعی شده تا اطلاعات جامعی از دفاتر پستی و پیشخوان دولت خانی آباد را ارائه دهیم. این اطلاعات شامل دفتر پستی ،دفاتر پیشخوان دولت ، پست پیشتاز و … است که که از امکانات کافی نیز برخوردار می باشد. در ادامه مطلب بهترین دفاتر پستی و پیشخوان در جنوب تهران (محله خانی آباد) را برایتان قرار داده ایم.

اطلاعات دفاتر پستی و پیشخوان خانی آباد را چگونه جمع‌آوری می کنیم ؟

تمامی اطلاعات از فضاهای مختلف مجازی به ویژه اینترنت و یا در مواردی با مراجعه حضوریبه دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان خانی آباد جمع آوری شده است. تمامی این فرآیند کاری به همت مجموعه شرکت فنی مهندسی فروزان انجام شده و هیچ هزینه‌ای بابت تبلیغات عادی و اولیه از این مکان ها دریافت نشده است.

اگر شما هم صاحب یکی از دفاتر پیشخوان دولت خانی آباد هستید…

اگر شما هم صاحب یک دفتر پیشخوان در محله خانی آباد هستید و قصد دارید اطلاعات مربوط به بخش خودتان را تکمیل کنید، می توانید از بخش (تماس با ما) برایمان پیام بگذارید و یا تماس بگیرید. همکاران ما با عکاسی اختصاصی از محل کسب شما و تکمیل اطلاعات، مجموعه کاملی از خدمات شما را به این مجموعه اضافه خواهند کرد.

 اداره پست، از مهم ترین ارگان های کشور و نهادی دولتی است که بخش زیادی از حمل و نقل مرسوله ها و پست کردن محموله ها را انجام می دهد. اما باید بدانید که تمامی فعالیت های مربوط به پست توسط این نهاد دولتی انجام نمی شود. در واقع علاوه بر اداره پست، بعضی از شرکت های خصوصی هم در انجام عملیات مربوط به ارسال مرسوله ها مشارکت دارند. یکی از خدمات ویژه این اداره را می توان در ارائه پست پیشتاز دانست. در واقع پست پیشتاز یکی از انواع پست هایی است که محدوده فعالیت آنها فقط به داخل کشور محدود نمی شود. انواع این پست ها می توانند محموله هایی را هم که قرار است به خارج از کشور ارسال شوند، به مقاصد ارسال کنند.

مدت زمان تحویل مرسوله های پستی 

پست هایی که بین شهری باشند معمولا بین ۱۴ تا ۲۴ ساعت به مقصد می رسند؛ اما اگر این پست ها بین شهری باشند؛ زمان بیشتری برای ارسال مرسوله نیاز است. مدت زمان ارسال محموله ها به خارج از شهر معمولا بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت است. تیپاکس یک سرویس جدید پستی است که می تواند با سیستم طراحی فروشگاه اینترنتی هماهنگ شود تا  به کمک آن همه مرسولات پستی را در کمترین زمان ممکن به دست مشتریان برساند. با وجود این که تیپاکس سرعت زیادی در ارسال کالا دارد،اما نمی توان زمان دقیقی برای آن مشخص کرد و بستگی به فاصله مبدا تا مقصد یا شرایط دیگر دارد .متوسط زمان ارسال کالا توسط تیپاکس بین 12 تا 48 ساعت است.

معرفی دفاتر پستی
معرفی دفاتر پستی

خدمات پستی دفتر پیشخوان دولت خانی آباد

1- سرویس پست ویژه

پست ویژه خدمتی است سریع که در دفاتر پیشخوان دولت خانی آباد نیز ارائه می شود. در این روش پستی، محل تحویل مرسوله ، توسط مشتری تعیین و مراحل عملیاتی مربوط به آن به صورت خاص و ویژه  در مدت زمان ارائه خدمت ( قبول و توزیع مرسوله ) در بازه های زمانی تعهد شده انجام می پذیرد . در این سرویس هم اکنون محدوده ارائه خدمت از نظر مقصد به 4 گروه شهری ، بین شهری درون استانی ، بین شهری استان همجوار و بین شهری استان های غیر همجوار تقسیم شده است . نکته دیگر اینکه تعهدات توزیع مرسولات برای مقاصد شهری در این روش حداکثر 3 ساعت و برای مقاصد بین شهری حداکثر تا ساعت 10 یا 12 روز بعد از قبول مرسوله است.

2- سرویس پست پیشتاز

اگر سرعت در تحویل مرسوله پستی (اسناد و مدارک ، نمونه کالا تجاری) از گیرنده برای فرستنده دارای اهمیت باشد، وی می تواند از این سرویس که دارای تعهد زمانی بوده و در بازه زمانی یک روز برای مرسولات شهری و درون استانی و 2 الی 5 روز برای مراکز استان ها و سایر شهرستان ها توزیع می شود، استفاده کند.
لازم است تا مشتری برای استفاده از این تعهد زمانی، مرسوله خود را تا قبل از ساعت 11 صبح به باجه های پستی تحویل کند.

3- سرویس پست سفارشی

چنانچه فرستنده تمایل داشته باشد تا هنگام تحویل مرسوله ( از نوع نامه، مطبوعات، کیسه مخصوص (جراید و مطبوعات)، بسته کوچک (حاوی هدیه و سوغات)) به پست، قبض رسید را دریافت نماید و هنگام تحویل مرسوله به گیرنده از وی امضاء گرفته شود، می تواند از این سرویس استفاده کند.
حداکثر وزن این مرسولات، غیر از کیسه مخصوص مطبوعات (تا وزن 30 کیلو گرم) به میزان 2 کیلو گرم خواهد بود و مشتری  حتماً باید جهت ارسال مرسوله به باجه های پستی مراجعه نماید.

4- سرویس دریافت گواهی کدپستی 10 رقمی

کد پستی ۵ رقمی که پیش از این در آدرس نویسی بر روی مرسولات پستی به کار می‌رفت، نیاز به نوشتن نشانی را به طور کامل مرتفع نمی‌ساخت. از سوی دیگر، هر یک از سازمان‌ها و شرکت‌ها هم برای خود پلاک‌های خاصی داشتند که این موضوع باعث تداخل و سردرگمی در شناسایی پلاک‌ها می‌شد. بنابراین باا تصویب دولت و مجلس، طرح استفاده از کد پستی ده رقمی، پس از جمع‌آوری اطلاعات در یک دوره ۵ ساله (از ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) مورد استفاده قرار گرفت . بدین نحو که با افزودن ۵ رقم دیگر به کد پستی قبلی، برای هر مکانی، اعم از مسکونی، تجاری یا اداری، یک کد منحصر به فرد تعریف شد. این سرویس هم اکنون به صورت آنلاین برای مشتریان محترم قابل ارائه می باشد.

دفتر پیشخوان خدمات دولت
دفتر پیشخوان خدمات دولت

پست پیشتاز

پست پیشتاز سریع‌ترین سرویس پستی است و کلیه‌ عملیات پستی مربوط به آن، از لحظه‌ قبول تا توزیع مرسوله در داخل و یا خارج از کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. سرویس پست پیشتاز، فرآیند تحویل و توزیع نامه‌ها را در سطح کشور حداقل در 24 ساعت و حداکثر در 48 ساعت انجام می‌دهد.

هر موسوله‌ پیشتاز دارای یک بارکد 10 و یا 20 رقمی است که امکان رهگیری آن از طریق سایت اینترنتی پست جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.post.ir و پیام کوتاه شماره 2000441 برای همگان میسر است.

سرویس بیمه مرسولات با ارزش اظهار‌شده

این سرویس به منظور تامین نیاز مشتریان در زمینه ارسال وجه نقد، اسناد و اوراق بهادار و در جهت تضمین و امنیت محتویات مرسولات راه‌اندازی شده است و فرستندگان براساس نیاز و با توجه به ارزشمند ‌بودن محتویات مرسوله‌ی خود می‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

در این سرویس، فرستنده، ارزش واقعی مرسوله‌ی خود را اعلام داشته و در ازای آن هم مبلغی از ارزش اظهار‌شده مرسوله را به تفکیک مقصد داخله و خارجه می‌پردازد. در عین حال در صورت آسیب، فقدان یا ضایع‌ شدن این مرسولات، ادارات پست موظفند علاوه بر کرایه پرداخت‌شده، غرامتی حداکثر برابر ارزش اظهار شده مرسوله را به فرستنده یا حسب مورد، به گیرنده پرداخت کنند.

2 راه عمومی برای فهمیدن هزینه ارسال

دو مورد از ساده‌ترین روش‌های محاسبه هزینه ارسال در زیر آمده است:

  1. اطلاع از تعرفه از طریق تماس با شرکت پست ملی جمهوری اسلامی ایران و یا از طریق وبسایت شرکت ملی پست
  2. تماس یا مراجعه به وبسایت شرکت‌های خصوصی پست . چراکه معمولا اکثر شرکت‌های پستی قسمتی در وبسایت خود را به محاسبه قیمت مرسوله اختصاص داده‌اند.

مجموعه دفاتر پستی و پیشخوان دولت خانی آباد

مجموعه دفاتر پستی و پیشخوان دولت خانی آباد با ارائه بهترین امکانات در خدمت شما عزیزان است. دفاتر پستی خانی آباد با ارائه و انجام خدمات متنوع و به روز در خدمت شما عزیزان است.

برای دریافت آخرین اخبار و مطالب محلات جنوب تهران به اینستاگرام نازی سرا مراجعه نمایید.

دفتر پیشخوان خدمات دولتی، بخش عمومی و غیر دولتی یا دفتر پیشخوان، به دفاتری گفته می‌شود که دولت برای ارائه خدمات الکترونیک به مردم در سطح کشور احداث کرده‌است. کلیه دستگاه‌های اجرایی دولتی موظفند خدمات الکترونیکی خود را از راه این دفاتر ارائه دهند. این دفاتر به دست بخش خصوصی اداره می‌شوند.

 

اين اداره كه واحدي خدماتي است وتابع قوانين ومقررات شركت پست جمهوري اسلامي ويكي از شركت هاي زير محموعه وزارت فن آوري و ارتباطات ميباشد و رسالت آن ايجاد ارتباط از طريق مكاتبات ميباشد ووظيفه اصلي قبول –ارسال و توزيع مرسولات پستي در سطح كشور و خارج از كشور ميباشد واصول كار براساس اعتماد –دقت وسرعت ودر چهار مرحله قبول –تجزيه –ارسال و توزيع ميباشد وميتواند با عقد قرارداد با كليه ادارات و سازمانها در زمينه هاي فوق اقدام نمايدواز واحدهاي خدماتي است كه در جهت كاهش ترافيك وآلودگي هوا و صرفه جويي در وقت وهزينه موثر ميباشد.

 
امتیاز دهید
3.5/5
دکمه بازگشت به بالا