advertise-lerning-painting-ad

دفاتر پستی و پیشخوان صالح آباد تهران

فهرست مطالب

دفاتر پستی و پیشخوان صالح آباد تهران

دفتر پستی صالح آباد

دفتر پستی صالح آباد دفتر پستی صالح آباد یکی از مراکز پستی رسمی محله صالح آباد است . اداره پست یکی از مهم ترین ارگان

ادامه مطلب »

دفاتر پستی و پیشخوان دولت صالح آباد

اگر می خواهید بانک اطلاعاتی دفاتر پستی و پیشخوان دولت صالح آباد شامل دفتر پستی ،دفاتر پیشخوان دولت ، پست پیشتاز و … را که خدمات با کیفیت بالا و امکانات مناسب ارائه می دهند، را در اختیار داشته باشید، با ما همراه باشید.

در این مطلب می خواهیم بهترین دفاتر پستی و پیشخوان دولت صالح آباد در جنوب تهران (محله صالح آباد) را به شما عزیزان معرفی کنیم.

اطلاعات دفاتر پستی و پیشخوان صالح آباد را چگونه جمع‌آوری میکنیم ؟

کارشناسان تولید محتوای سایت نازی سرا با جمع آوری اطلاعات از بستر اینترنت و یا مراجعه به صورت حضوری، دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان صالح آباد را شناسایی کرده و به شما عزیزان معرفی می کنند. این کار توسط مجموعه شرکت فنی مهندسی فروزان انجام شده و هیچ هزینه‌ای هم بابت تبلیغات اولیه از این مکان ها دریافت نشده است.

آیا شماهم صاحب یکی از دفاتر پیشخوان دولت صالح آباد هستید ؟

اگر شماهم صاحب یک دفتر پیشخوان در محله صالح آباد هستید، می توانید از بخش (تماس با ما) برایمان پیام بگذارید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید . کارشناسان خبره ما با عکاسی اختصاصی از محل و تولید محتوای مناسب، اطلاعات شما را به این مجموعه اضافه خواهند کرد.

 اداره پست یکی از مهم ترین ارگان های کشور است که با سابقه دولتی بودن خود، بخش زیادی از حمل و نقل مرسوله ها و محموله های پستی را به انجام می رساند. با این وجود اما، تمامی فعالیت های مربوط به پست صرفا توسط این نهاد دولتی انجام نمی پذیرد؛ بلکه بعضی از شرکت های خصوصی هم عملیات مربوط به ارسال مرسوله ها را انجام می دهند. یکی از خدمات ویژه این اداره را می توان ارائه خدمات پست پیشتاز دانست که از جمله پست هایی است که محدوده فعالیت آنها فقط به داخل کشور محدود نمی شود و می تواند محموله هایی را هم که قرار است به خارج کشور ارسال شوند، ارسال کند.

مدت زمان تحویل مرسوله های پستی 

پست هایی که بین شهری باشند معمولا بین ۱۴ تا ۲۴ ساعت طول می کشد تا به مقصد برسند؛ اما اگر این پست ها از نوع بین شهری باشند و قرار باشد از شهری به شهر دیگر ارسال شوند، زمان بیشتری برای ارسال پست نیاز است. مدت زمان ارسال محموله ها به خارج از شهر معمولا بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت است. در این بین، تیپاکس به عنوان یک سرویس جدید پستی قادر است با سیستم طراحی فروشگاه اینترنتی هماهنگ شود و به کمک آن همه مرسولات پستی را در کمترین زمان ممکن به دست مشتریان برساند. با وجود این که تیپاکس سرعت زیادی در ارسال کالا و رساندن آن به دست گیرنده دارد، اما نمی توان زمان دقیقی برای ارسال محموله توسط آن مشخص کرد و این زمان بستگی به فاصله مبدا تا مقصد یا شرایط دیگر دارد. متوسط زمان ارسال کالا توسط تیپاکس بین 12 تا 48 ساعت به طول می انجامد.

معرفی دفاتر پستی
معرفی دفاتر پستی

خدمات پستی دفتر پیشخوان دولت صالح آباد

1- سرویس پست ویژه

پست ویژه خدمتی است که طی آن محل تحویل مرسوله، توسط مشتری تعیین و مراحل عملیاتی مربوط به آن نیز بصورت خاص و ویژه و در مدت زمان ارائه خدمت ( قبول و توزیع مرسوله ) طی بازه های زمانی تعهد شده، انجام می پذیرد. در این سرویس هم اکنون محدوده ارائه خدمت از نظر مقصد به 4 گروه شهری ، بین شهری درون استانی ، بین شهری استان همجوار و بین شهری استان های غیر همجوار تقسیم می شود و تعهدات توزیع مرسولات برای مقاصد شهری حداکثر 3 ساعت و برای مقاصد بین شهری حداکثر تا ساعت 10 یا 12 روز بعد از قبول مرسوله تخمین زده می شود.

2- سرویس پست پیشتاز

اگر برای فرستنده، سرعت در تحویل مرسوله پستی (اسناد و مدارک ، نمونه کالا تجاری) به گیرنده مهم باشد، می توان از این سرویس که دارای تعهد زمانی بوده و در بازه زمانی 1 روز برای مرسولات شهری و درون استانی و 2 الی 5 روز برای مراکز استان ها و سایر شهرستان ها انجام می شود، استفاده کرد.
در این بین لازم است تا مشتریان برای استفاده از این تعهد زمانی مرسوله خود را حتما تا قبل از ساعت 11 صبح به باجه های پستی تحویل نمایند.

3- سرویس پست سفارشی

چنانچه فرستنده بخواهد هنگام تحویل مرسوله ( از نوع نامه، مطبوعات، کیسه مخصوص (جراید و مطبوعات)، بسته کوچک (حاوی هدیه و سوغات)) به پست، قبض رسید دریافت نموده و هنگام تحویل مرسوله به گیرنده از وی امضاء اخذ شود، می تواند از این سرویس استفاده کند.
توجه داشته باشید که حداکثر وزن این مرسولات غیر از کیسه مخصوص مطبوعات (30 کیلو گرم) به میزان 2 کیلو گرم خواهد بود و مشتری باید حتماً جهت ارسال مرسوله به باجه های پستی مراجعه کند.

4- سرویس دریافت گواهی کدپستی 10 رقمی

از آنجایی که کد پستی ۵ رقمی که پیش از این در آدرس نویسی بر روی مرسولات پستی به کار می‌رفت، نیاز به نوشتن نشانی را به طور کامل مرتفع نمی‌ساخت و هر یک از سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز برای خود پلاک‌های خاصی داشتند که باعث تداخل و سردرگمی در شناسایی پلاک‌ها می‌شد، طرح استفاده از کد پستی ده رقمی ارائه شد. این طرح پس از جمع‌آوری اطلاعات یک دوره ۵ ساله (از ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) و در سال ۱۳۷۶، مورد تصویب دولت و مجلس قرار گرفته و اجرایی شد؛ بدین نحو که با افزودن ۵ رقم دیگر به کد پستی قبلی، برای هر مکان اعم از مسکونی، تجاری یا اداری، یک کد منحصر به فرد و یگانه تعریف شد. این سرویس در حال حاضر به صورت آنلاین برای مشتریان قابل ارائه است.

دفتر پیشخوان خدمات دولت
دفتر پیشخوان خدمات دولت

پست پیشتاز

پست پیشتاز سریع‌ترین سرویس پستی است که کلیه‌ عملیات پستی مربوط به آن از لحظه‌ قبول تا توزیع مرسوله در داخل و یا خارج از کشور و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود؛ سرویس پیشتاز، تحویل و توزیع نامه‌ها را در سطح کشور حداقل در 24 ساعت و حداکثر در 48 ساعت به انجام می رساند.

جهت اطلاع از سرنوشت مرسوله باید دانست که هر موسوله‌ پیشتاز دارای یک بارکد 10 و یا 20 رقمی است که امکان رهگیری آن از طریق سایت اینترنتی www.post.ir و یا پیام کوتاه شماره 2000441 وجود دارد.

سرویس بیمه مرسولات با ارزش اظهار‌ شده

این سرویس به منظور تامین نیاز مشتریان در ارسال وجوهات نقدی، اسناد و اوراق بهادار و در جهت تضمین و امنیت محتویات مرسولات راه‌اندازی شده است و فرستندگان براساس نیاز و با توجه به ارزش محتویات مرسوله‌ی خود می‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

در این سرویس، فرستنده، ارزش واقعی مرسوله‌ی خود را اعلام می‌ دارد و در ازای آن مبلغی از ارزش اظهار‌شده را به تفکیک داخلی یا خارجی بودن مقصد ارسال، می‌پردازد. در مقابل ادارات پست موظفند تا در صورت آسیب، فقدان یا ضایع‌ شدن این مرسولات،  علاوه بر کرایه پرداخت‌شده، غرامت به میزان حداکثر برابر ارزش اظهار شده مرسوله را به فرستنده یا گیرنده پرداخت کنند.

روش های برآورد هزینه ارسال

دو تا از ساده‌ترین روش‌های محاسبه هزینه ارسال شامل  موارد زیر است:

  1. با شرکت پست ملی جمهوری اسلامی ایران تماس بگیرید و تعرفه را جویا شوید و یا در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید، می توانید از طریق وبسایت شرکت ملی پست قیمت را محاسبه کنید.
  2. روش دیگر، تماس گرفتن یا مراجعه به وبسایت شرکت‌های خصوصی پست است. اکثر شرکت‌های پستی قسمتی در وبسایت خود را به محاسبه قیمت مرسوله اختصاص داده‌اند.

مجموعه دفاتر پستی و پیشخوان دولت صالح آباد

مجموعه دفاتر پستی و پیشخوان دولت صالح آباد با ارائه خدمات متداول در حوزه خود،در خدمت شما عزیزان می باشد.

شما مخاطبان عزیز نیز چنانچه متمایل به دریافت آخرین اخبار و مطالب در خصوص محلات جنوب تهران هستید، می توانید به اینستاگرام نازی سرا مراجعه فرمائید .

دفتر پیشخوان خدمات دولتی، بخش عمومی و غیر دولتی یا دفتر پیشخوان، به دفاتری گفته می‌شود که دولت برای ارائه خدمات الکترونیک به مردم در سطح کشور احداث کرده‌است. کلیه دستگاه‌های اجرایی دولتی موظفند خدمات الکترونیکی خود را از راه این دفاتر ارائه دهند. این دفاتر به دست بخش خصوصی اداره می‌شوند.

 

اين اداره كه واحدي خدماتي است وتابع قوانين ومقررات شركت پست جمهوري اسلامي ويكي از شركت هاي زير محموعه وزارت فن آوري و ارتباطات ميباشد و رسالت آن ايجاد ارتباط از طريق مكاتبات ميباشد ووظيفه اصلي قبول –ارسال و توزيع مرسولات پستي در سطح كشور و خارج از كشور ميباشد واصول كار براساس اعتماد –دقت وسرعت ودر چهار مرحله قبول –تجزيه –ارسال و توزيع ميباشد وميتواند با عقد قرارداد با كليه ادارات و سازمانها در زمينه هاي فوق اقدام نمايدواز واحدهاي خدماتي است كه در جهت كاهش ترافيك وآلودگي هوا و صرفه جويي در وقت وهزينه موثر ميباشد.

 
امتیاز دهید
3.5/5
دکمه بازگشت به بالا