advertise-lerning-painting-ad
وبلاگ

راهنمای انتخاب درست لوازم آرایشی با کیفیت برای خانم ها

چگونه لوازم آرایشی با کیفیت را تشخیص دهیم ؟

لوازم آرایشی جزو پرطرفدارترین محصولات می باشند . اکثر خانم ها برای خرید هر کدام از آن ها دقت و وقت زیادی را به خرج می دهند. با این حال همه ما عمدتا در حین خرید لوازم آرایشی با کیفیت از علامت ها و نمادهای روی بسته بندی آن ها غافل می شویم. در صورتی که هر کدام از این علامت ها بیانگر مفهوم خاصی هستند . این مفاهیم می توانند ما را برای خرید یک محصول ایده آل یاری نمایند.

تشخیص لوازم آرایشی با کیفیت
تشخیص لوازم آرایشی با کیفیت

 

 

لینک مطالب مرتبط : علائم پشت لوازم آرایشی را بهتر بشناسیم

همواره پیرامون نمادها و علامت های روی لوازم آرایشی سوالات و ابهامات زیادی مطرح است .

در ادامه به سه مورد از رایج ترین آن ها پاسخ داده می شود:

  • از روی علامت های روی لوازم آرایشی چگونه متوجه تاریخ تولید آن شویم؟

عمدتا روی بسته بندی این محصولات برچسب‌هایی زده می شوند که این برچسب‌ها به نام batch code شناخته می شوند . این برچسب ها می توانند شما را در یافتن تاریخ تولید محصولات یاری دهند.

به عنوان مثال اگر روی بسته بندی یک محصول آرایشی برچسب batch code با اعداد 20120202 باشد، نشان دهنده این است که آن محصول در روز دوم از دومین ماه سال 2012 تولید شده است.

batch code روی محصولات آرایشی
batch code روی محصولات آرایشی
  • مهم ترین علامت های روی کرم های ضدآفتاب کدام است؟

مهم ترین عبارتی که روی کرم های ضدآفتاب درج می شود، SPF می باشد . SPF میزان توانایی کرم را برای محافظت از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب نشان می دهد.

توجه داشته باشید که اگر بر  روی پوست‌تان ضدآفتاب زده باشید در مقایسه با زمانی که ضدآفتاب نزدید، مدت بیشتری طول می‌کشد تا اشعه فرابنش B به پوست شما نفوذ کند و سبب قرمزی آن شود. در واقع، SPF روی این مدت زمانی تأکید دارد و آن را محاسبه می‌کند.

کرم ضد آفتاب
کرم ضد آفتاب

بر این اساس، اگر آفتاب سوختگی پوست حفاظت‌نشده شما هنگامی‌که اشعه های فرابنفش به شما می‌تابد در ۱۰ دقیقه اتفاق بیفتد. با یک ضدآفتاب که ۳۰ SPF دارد می‌توانید تا ۳۰۰ دقیقه یا پنج ساعت یعنی ۳۰ برابر بیشتر، از آفتاب سوختگی جلوگیری کنید.

علامت دیگری که ممکن است روی کرم های ضدآفتاب با آن مواجه شوید، علامت دایره ای شکل است که داخل آن عبارت UVA نوشته شده است . به این معنا است که محصول قدرت محافظت از پوست در برابر اشعه مضر UVA را هم داراست.

 

  • در استفاده از لوازم آرایشی باید به تاریخ انقضای درج شده روی آن توجه نمود یا علامت طول عمر آن؟

ممکن است در بسته بندی روی محصولات آرایشی تاریخ انقضا هم درج شده باشد. اما برای درک طول عمر محصول باید به علامت PAO روی بسته بندی توجه کنید . طبق مدت زمانی که آن علامت مشخص می کند، از محصول خود استفاده نمایید.

البته توجه داشته باشید در صورتی که درب محصول را باز نکرده اید. تنها تا زمان انقضای آن امکان استفاده از آن را خواهید داشت.

با این وجود شاید جدول زیر که کلیاتی از طول عمر و انقضای لوازم بهداشتی و آرایشی مختلف را دارد، بتواند برای شما بیشتر موثر باشد:

تاریخ انقضا لوازم آرایشی
تاریخ انقضا لوازم آرایشی

 

منبع : سایت missomister

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا