advertise-lerning-painting-ad

لیست داروخانه های پاسداران تهران

فهرست مطالب

داروخانه های پاسداران تهران

ما با جمع آوری اطلاعات داروخانه های پاسداران که دارای داروخانه ، پذیرش دارو کم یاب ، فروش لوازم آرایشی بهداشتی و … بروز با امکانات مناسب است ، میخواهیم بهترین داورخانه های در شمال تهران (محله پاسداران) را به شما عزیزان معرفی کنیم .

اطلاعات داروخانه های پاسداران را چگونه جمع‌آوری میکنیم ؟

ما تلاش کرده‌ایم با جمع آوری اطلاعات از بستر اینترنت و بصورت حضوری از خود داروخانه ها ، فروش داروهای کم یاب پاسداران را در راستای شناسایی به شما عزیزان معرفی کنیم . این کار توسط مجموعه شرکت فنی مهندسی فروزان انجام شده و هیچ هزینه‌ای بابت تبلیغات عادی و اولیه از این مکان ها دریافت نشده است .

آیا شما هم صاحب یک داروخانه در محله پاسداران هستید ؟

اگر شماهم صاحب یک داروخانه در محله پاسداران هستید ، میتوانید از بخش (تماس با ما) پیام بگذارید و یا تماس بگیرید . همکاران ما با عکاسی اختصاصی از محل شما اطلاعات شما را به این مجموعه اضافه خواهند کرد.

داروخانه های پاسداران
داروخانه های پاسداران 

 ((درباره داروخانه ها و روند کاری آن ها کمی بیشتر بدانیم ))

تعریف داروخانه

داروخانه موسسه‌ای پزشکی است که با اخذ پروانه مخصوص از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاسیس شده و با داشتن مسئول فنی واجد شرایط به ارائه‌ی خدمات دارویی و عرضه‌ی دارو، شیر خشک و مکمل‌های غذایی رژیمی، غذاهای کمکی شیرخواران، لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی مجاز مبادرت می‌نماید.

بخش های مختلف داروخانه را به تفسیر شرح می کنیم:

1 – قسمت نسخه پیچی
2 – انبار
3 – لابراتور ساخت
4 – بخش دفتری
5 – بخش پرسنلی

قسمت نسخه پیچی

  • قفسه ها نباید به گونه ای عمیق باشد که دسترسی آسان به دارو را مختل کند.
  • تنظیم قفسه ها و نیز داروهای موجود در قفسه به صورتی باشد که دسترسی به دارو راحت تر و بهتر انجام گیرد.
  • داروهای پر مصرف در دسترس نسخه پیچ، یعنی در واحد نسخه پیچی قرار گیرذ.
  • داروهای OTC در محدوده تحویل دارو باشد.
  • داروهای سمی را در ویترینی با درب قفل دار و “علامت سمی” است! از بقیه داروها مجزا قرار داد .
  • داروهایی که باید دور از نور نگهداری و نیز داروهای یخچالی را در محل مناسب قرار داد.
  • داروها باید بر اساس خواص فارماکولوژیکی با فهرست الفبایی و یا محل اثر (مثلا داروهای اعصاب ، داروهای قلب و …) در قفسه چیده شود.
  • قرارگیری دارو در قسمت فعال داروخانه تابع سیستم FIFO (دارویی که زودتر وارد شده و یا تاریخ انقضای نزدیک تر دارد، زودتر به فروش برسد) باشد.
  • نور و رطوبت در محل داروخانه در حد مطلوب باشد.
داروخانه های پاسداران
داروخانه های پاسداران

فرق تکنسین داروخانه با داروساز

برای یک مشتری معمولی داروخانه، فرق بین تکنسین داروخانه و داروساز مشخص نیست. هردوی آن‌ها پشت کانتر داروخانه کار می‌کنند تا به شما کمک کنند نسخه‌تان را دریافت کنید اما واقعیت این است که وظایفشان متفاوت است. یک داروساز برای یادگیری دانش مربوط به دارو، آموزشی دقیق می‌بیند تا بتواند دستور نسخه را به طور کامل بررسی کند و توصیه‌های مربوط به مصرف دارو را ارائه کند. آموزش تکنسین دارو در هر داروخانه‌ای متفاوت است.

مسئولیت‌های آن‌ها معمولاً شامل کارهای روزانه داروخانه مثل ارائه خدمات به مشتری، پردازش نسخه‌های نوشته شده در دفترچه بیمه و پر کردن نسخه‌ها می‌شود.

داروخانه های داخل بیمارستان:

داروخانه بیمارستان با سازمانها و ارگان های مختلف بیمه گر قرارداد دارد و آماده  پاسخگویی به همشهريان عزيز به صورت شبانه روزي مي باشد. چندی پیش با همکاري معاونت محترم دارو و غذا داروهاي بيماران خاص دياليزي و تالاسمي و هموفيلي در این داروخانه ها تهيه شده است که با همکاري معاونت درمان کاملا به صورت رايگان در اختيار بيماران عزيز قرار مي دهد.

داروخانه های پاسداران
داروخانه های پاسداران

مجموعه داروخانه های پاسداران :

پاسداران دارای داروخانه های متنوعی با انواع مختلفی از جمله دولتی , آزاد , شبانه روزی و … بسیاری می باشد . بعضی از این داروخانه ها دارای داروهای کمیاب و خارجی بسیاری هستند و از نظر سرویس دهی و خدمت رسانی جزو داروخانه های با کیفیت در سطح منطقه شمال تهران به حساب می آیند .برخی از داروخانه های پاسداران نیز با ارائه و انجام خدمات متنوع به طور شبانه روزی در خدمت شما عزیزان می باشند.

سوالات متداول

اول: داروشناسی 

دوم: ارتباط با بیمار و درک حال بیمار

سوم: نسخه خوانی

چهارم: قوانین بیمه و أصول قیمت زنی

مدیران داروخانه، داروها را طبق دستور پزشک آماده می‌کنند و به بیماران می‌هند. این دستورات نه تنها از طرف پزشکان بلکه از طرف دندانپزشکان، فیزیوتراپیست‌ها و سایر افراد ذیصلاح صادر می‌شود.

مدیران داروخانه اغلب وظایف عملیاتی مشترکی با داروسازان، مدیران داروخانه‌های سرپایی، متخصصین انفورماتیک داروخانه و بازرس داروسازی دارند.

اینستاگرام ما

برای دریافت آخرین اخبار و مطالب محلات تهران به اینستاگرام نازی سرا مراجعه فرمائید .
دریافت آخرین اخبار و مطالب در مورد محله شما
برای انتقال به اینستاگرام کلیک کنید
امتیاز مطلب
4.5/5
دکمه بازگشت به بالا