advertise-lerning-painting-ad

اطلاعات نازی آباد تهران

فهرست مطالب

اطلاعات محله نازی آباد تهران

محله نازی آباد به عنوان یکی از محلات پر رفت و آمد و معروف جنوب و شرق تهران به حساب می آید. این محله به بازارها ، کافی شاپ ها و پاساژهای مجلل آن شهرت دارد . همچنین در این محل مناطق تفریحی ، رفاهی و فرهنگی بسیاری وجود دارد که این محل را برای گردش و حتی زندگی به یکی از نقاط محبوب تهران تبدیل کرده است .

ما در اینجا اطلاعات مورد نیاز و مهم محله نازی آباد را برای شما جمع آوری کرده ایم که با کلیک بر روی هر کدام از آن ها به تمامی اطلاعات درباره آن موضوع مانند معرفی پاساژ ها چگونگی شکل گیری ، قیمت املاک ، راه های دسترسی و خطوط تاکسی و مترو و … دسترسی خواهید داشت .

محله نازی اباد تهران مترو و اتوبوس و نقشه نازی اباد
اطلاعات نازی آباد تهران

نازی آباد را بهتر بشناسیم! آدرس محل قرارگیری تاکسی ها ، اتوبوس ها و مترو به سمت نازی آباد

چگونه به نازی آباد برویم؟ نازی آباد از محلات جنوبی تهران و بزرگترین مرکز خرید تهران در جنوب است. به طوری که از آن به

برای ادامه و خواندن مطلب کلیک کنید»
بازار نازی آباد
اطلاعات نازی آباد تهران

روایت های مختلف از چگونگی شکل گرفتن محله نازی آباد ؛ نازخاتون یا آلمان نازی ؟

محله نازی آباد چگونه متولد شد ؟ محله نازی آباد تهران یکی از مهمترین محلات جنوبی تهران و خاستگاه مراکز تجاری مدرن در مناطق جنوبی

برای ادامه و خواندن مطلب کلیک کنید»

چگونه به نازی آباد برویم؟

نازی آباد از محلات جنوبی تهران و بزرگترین مرکز خرید تهران در جنوب است. به طوری که از آن به عنوان جردن جنوب نیز یاد می شود و از محلات بسیار خوب و معتبر تهران به حساب می آید .این محله در منطقه 16 شهرداری قرار دارد و جز قدیمی ترین محله های تهران است .

عمده مرکز خرید آن در خیابان بازاردوم و خیابان اکبر مشهدی است و در این دو  خیابان علاوه بر مغازه های فراوان، می توان شاهد مراکز تجاری، پاساژها، رستوران ها و فست فودهای فراوان هم بود.میدان بازار دوم در انتهای خیابان شهید بابایی (بازار دوم) قرار دارد . محل اتصال ایستگاه های اتوبوس و تاکسی در محدوده شهر تهران است.

برای دیدن تاریخچه‌ی نازی‌آباد کلیک کنید (آیا این محل توسط نازی های آلمانی ساخته شده ؟)

نازی آباد را بهتر بشناسیم! -محل قرار گیری بازار
محل قرار گیری بازار

راه های دسترسی با مترو

شاید بهترین راه برای دستیابی به این منطقه از هر نقطه ای از شهر تهران، استفاده از مترو خط یک از مسیر شمال به جنوب (تجریش- حرم) باشد.

برای استفاده از مترو شما باید در ایستگاه علی آباد از قطار پیاده شوید . با استفاده از خطوط اتوبوسرانی (خط 373 از پایانه مترو علی آباد به خانی آباد نو)، (خط 380 از پایانه مترو علی آباد به شهرک وصال)، (خط

410 از پایانه مترو علی آباد به شکوفه) یا خط تاکسی خود را به خیابان اکبر مشهدی (به عنوان یکی از قطب های بازارگردی منطقه) برسانید.

راه های دسترسی با اتوبوس

اگر از یکی از مناطق زیر یا مسیرهای دسترسی که در ادامه به آن اشاره می شود. ۳ خط اتوبوس از مرکز شهر یعنی پارک شهر تهران (پایانه شهید فیاض بخش) به سمت نازی آباد حرکت میکنند . یک خط هم از ایستگاه مترو شهر ری به سمته محله نازی‌آباد وجود دارد که میتوانید به وسیله آن به نازی‌آباد برسید .

پایانه ایستگاه اتوبوس نازی اباد
پایانه ایستگاه اتوبوس

376 – از پایانه شهید فیاض بخش (پارک شهر) به——> پایانه وصال .

245- از پایانه مترو شهرری به ——> میدان راه آهن (نازی آباد) .

256- از پایانه شهید فیاض بخش (پارک شهر) به ——> پایانه 17 شهریور .

364- از پایانه شهید فیاض بخش (پارک شهر) به ——> خانی آباد نو .

452- از پایانه مترو علی آباد ——> به پایانه شهرک شکوفه

376- از پایانه شهرک وصال——> به پایانه انقلاب

دستیابی با تاکسی:

اگر دوست داشته باشید می توانید با تاکسی خود  را به نازی آباد برسانید. ایستگاه های تاکسی این محل در مترو علی‌آباد، میدان انقلاب اسلامی، بازار بزرگ تهران و میدان راه آهن قرار گرفته اند . این ایستگاه ها به صورات پیوسته حضور دارند و از تمامی آن ها می توانید  خود را به میدان بازاردوم نازی آباد برسانید.

محل دقیق تاکسی های راه آهن به نازی‌آباد در نقشه

محل قرارگیری تاکسی ها در محله راه آهن تهران (خیابان بهداری)
مکان قرارگیری تاکسی ها در محله راه آهن تهران(خیابان بهداری)

نقشه محل دقیق تاکسی های میدان انقلاب به نازی‌آباد

محل قرارگیری تاکسی ها در میدان انقلاب تهران (خیابان کارگر جنوبی)
محل قرارگیری تاکسی ها در میدان انقلاب تهران (خیابان کارگر جنوبی)

همچنین در مسیرهای زیر نیز تاکسی برای نازی آباد موجود می باشد:

مترو علی آباد ——-–>  نازی آباد

شهید سروری ——-–> نازی آباد

بازار (روبه روی خروجی مترو بازار) ——-–> نازی آباد

راه های دسترسی به محله از طریق راه های اصلی و اتوبان ها

انتهای بزرگرا نواب  – میدان بهمنیار

بزرگراه تندگویان ­­-  ورودی نازی آباد (میدان بهمنیار)

بزگراه بعثت – میدان بهمن 

خیابان‌های مهم محله نازی آباد تهران

خیابان هزار دستگاه، خیابان پارس (اکبر مشهدی)، خیابان فاطمی (جنگل)، خیابان مدائن(شهید بابایی). خیابان ناصر، خیابان هلال احمر، نیکنام، خیابان بدلی گیوی و خیابان خلیلی پور از مهم‌ترین خیابان های منطقه ۱۶ هستند . نکته‌ی قابل توجه اینه که بیشتر این خیابان‌ها یک طرفه اند.

بهترین و معروف‌ترین منطقه‌ی نازی آباد

هزار دستگاه با اختلاف زیادی  می تواند بهترین خیابان  باشد. گران‌ترین منطقه‌ی این محله  نیز همین محله است. هزار دستگاه دسترسی بسیار خوبی به امکانات شهری دارد . مجاورت آن با مراکز خرید آن را به یکی از برندهای اصلی این محل بدل کرده است.

در خصوص معماری ، مراکز تفریحی ، کتابخانه ، فرهنگسرا ، آب و هوا و …. در  این محله‌ی تهران مطلب کاملی تهیه کردیم ک میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید :

نازی آباد سرسبزترین و نوسازترین منطقه ی جنوب تهران(برای مشاهدی بیشتر کلیک کنید)

امکانات و بافت منطقه نازی آباد 

از مهم ترین امکاناتی که در محله ی نازی آباد قرار داد وجود فرهنگسرای بهمن بوده که در سال 1370  تاسیس شده است . فرهنگسرای بهمن در زمره مهمترین و و پربرنامه ترین مراکز فرهنگی پایتخت به حساب می آید . محله ی نازی آباد از دو بافت مدرن و بافت سنتی تشکیل شده است که اکثر بخش های آن بافت نوساز دارد . اهالی نازی آباد بر اساس طرح و شهرسازی ساکنان از اهالی بومی و قدیمی هستند و اکثراء جزو قشر متوسط جامعه به حساب می آیند . در این محله دو ورزشگاه مرغوبکار ورزشگاه اداره کل تربیت بدنی تهران قرار دارد و یک دانشگاه بزرگ در مجاورت بیمارستن امیرالمومنین در این محله قرار دارد . 

مراکز خرید و بازار نازی‌آباد ؟

نازی آباد، یکی ار بهترین مناطق مرکز خرید در جنوب تهران است . به واقع می توان نازی‌آباد را قطب تجاری جنوب تهران نامید .  دو خیابان اصلی بازار به موازات هم قرار دارند و به میدان بازار دوم ختم میشوند .

این دو خیابان از یکسر به خیابان شهید رجایی می رسند . از سوی دیگر در نقطه پایانی مراکز تجاری و فروشگاهی مشهور این منطقه به میدان بازار دوم ختم می شوند. این محل دارای پاساژها و مراکز خرید بسیار مشهور و بزرگی است . از جمله این پاساژ ها میتوان به  پاساژ لوتوس مال ،مدائن، پارس، عقیل، یوسف، زرافشان، زمرد، حاتمی و مرکز خریدنگین و … نام برد .

در این خصوص مطلبی برای شما عزیزان تهیه کردیم که میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید:

برای اطلاع دقیق تر از مراکز خرید و محل بهترین پاساژها در نازی‌آباد (کلیک کنید) .

لینک مطالب و مکان های مرتبط به محله :

به اینیستاگرام یا تلگرام ما بپیوندید

بله در محله نازی آباد و در خیابان های بابایی و اکبر مشهدی (پارس) و میدان بازار دوم یکی از بزرگترین بازارهای پوشاک تهران قرار دارد .

خیر در محله نازی آباد مترو وجود ندارد ولی دو ایستگاه مترو راه آهن و علی آباد در نزدیکترین نقاط به نازی آباد قرار گرفته و با تاکسی و اتوبوس به این محله اتصال دارند .

 
امتیاز دهید
4.5/5
دکمه بازگشت به بالا