به نظر شما مدل موهای ترند سال ۲۰۲۱ چه خواهد بود؟ بعد از سال سختی که به خاطر کووید ۱۹ مردم جهان پشت سر گذاشتند، امیدوارند که برای سال ۲۰۲۱ از فشارها کم شود. در سال ۲۰۲۰ مردم به جای رفتن به آرایشگاه خیلی از کارهای زیبایی را به تنهایی و بدون تجربه در منزل انجام دادند. اما امسال که زمزمه‌های تزریق واکسن به گوش می‌رسد مردم قرنطینه را کنار می‌گذارند و تجربه‌های گذشته‌ی خود یعنی رفتن به آرایشگاه را تکرار می‌کنند.

اگر شما هم جزو آن دسته بودید که کارهای زیبایی را در خانه انجام می‌دادید شاید بخواهید از این به بعد زیبایی خود را به یک آرایشگر بسپارید. ترندهای مو در سال ۲۰۲۱ از مدل‌های قدیمی و  کات‌های جدید گرفته تا پیکس‌های زیبا و مدل‌های درست کردن جدید را شامل می‌شوند.  کمد را همراهی کنید تا شما را با این ترندها آشنا کند.

ترند مویی که بازگشت دارد

مدل باب اگر چه قدیمی است اما هنوز هم از مدل‌های پرتقاضا و پرطرفدار است. مدل باب به مدل کوتاهی می‌گویند که اندازه‌ی موها کوتاه و حدود زیر گوش است. این کوتاهی از گردن فاصله زیادی دارد و بالای فک قرار می‌گیرد. این مدل سال‌هاست که از ترندهای مو است اما گویا خیال ندارد به این زودی میدان را واگذار کند. اگر موهای شما صاف و یا فردار است به هرحال این مدل برای آن مناسب است. اگر موهای شما مدل باب است می‌توانید به جای این ‌که از اتو استفاده کنید، موهایتان را ویو کرده و مدل جدیدی برای آن بسازید. روش دیگری که می‌تواند روی مدل موی باب امتحان کنید ایجاد یک بافت زیبا است. با اسپری مو مدل موی خود را تثبیت کنید.

مدل موی باب ترند 2021
مدل موی باب

باب لایه‌ای ترند مدل موی ۲۰۲۱

باب لایه‌ لایه یا لیر مدل دیگری از موی باب است که قد آن بلندتر از مدل باب اصلی است. بعضی‌ها مدل بلندتر آن را دوست دارند و بعضی مدل کوتاهش را. اما این مدل مو یک خاصیتی که دارد هم برای موهای صاف مناسب است و هم برای فردار. از طرف دیگر برای هر مدل صورتی هم مناسب است. به همین دلیل است که سالیان پرطرفدار بوده و جایگاه خود را حفظ کرده است. این مدل همچنین یکی از درخواست‌های خانم‌های مسن است و در میان آنان محبوب است. به همین دلیل هم از ترندهای سال ۲۰۲۱ به شمار می‌رود.

یکی از مزیت‌های مدل باب لایه‌ای این است که موهای کم حجم را هم پرتر نشان می‌دهد. پس کسانی که موهای کم حجم دارند از این مدل مو می‌توانند بهره ببرند.

مدل موی باب لایه‌ای
مدل موی باب لایه‌ای

مدل پیکسی یا پسرانه

پیکسی یا پسرانه یکی از سبک‌های کلاسیک است که از سال‌های دور مورد توجه بوده است. این سبک هنوز هم طرفداران زیادی دارد. در سال گذشته تجربه‌هایی که به دست آمد سبب شد که انسان‌ها علی‌الخصوص زنان در پی تغییراتی در سال ۲۰۲۱ برآیند. یکی از این تغییرات در مدل مو است. زنان در گذشته برای این‌ که خود را از سختی نگهداری موهای بلند راحت کنند گرایش زیادی به مدل موهای کوتاه پسرانه داشتند. در سال ۲۰۲۱ این تجربه دوباره تکرار خواهد شد. موی کوتاه به زنان جسارت و جرأت بیشتری می‌دهد. هرچه مو کوتاه‌تر باشد بیشتر به ترند ۲۰۲۱ نزدیک خواهد بود. انگار که زنان می‌خواهند قدرت‌های بالقوه‌ی خود را با موهای کوتاه بیشتر دریابند.

مدل موی پیکسی
مدل موی پیکسی

مدل موی شگی

مدل موی بعدی که از ترندهای سال ۲۰۲۱ است مدل شگی است. به مدل کوتاه لایه‌ لایه که تا زیر گوش ادامه دارد مدل شگی می‌گویند. مدل موی شگی یکی از مدل‌های محبوب در سال ۲۰۲۱ است مخصوصاً هرچه لایه‌های کوتاه و نامنظم بیشتری در آن دیده شود. این مدل بیشتر مناسب زنان مسن است تا صورتشان را پرتر و جذاب‌تر نمایش دهد. البته نه این‌ که جوانان نتوانند این مدل مو را انتخاب کنند.

شما با مدل موی شگی می‌توانید هم چتری داشته باشید و هم موهای جلوی سرتان اندازه‌ی بقیه‌ی موهایتان باشد. یکی از مدل‌های جذاب برای مدل موی شگی این است که آن را فر و یا مواج کنید. مدل فر موهای شگی هم طرفدار زیادی دارد و هم زیباییش چشم‌نواز است.

مدل موی شگی ترند 2021
     مدل موی شگی 

مدل موی سرشانه

شاید شما تا به‌حال موی کوتاه داشتید و دوست دارید که موهایتان را کمی بلند کنید. پس در این‌ صورت این خبر خوبی برایتان است. اغلب فکر می‌کنند مدل مو بین کوتاهی و بلندی زیاد هم زیبا و چشم‌نواز نیست. اما در سال ۲۰۲۱ مدل موی تا سرشانه یکی از ترندها خواهد بود. موضوع جالب توجه این است که در سال ۲۰۲۱ به خاطر سال سختی که پشت سر گذاشتیم تمایل به راحتی بیشتر است. بنابراین یکی از این راحتی‌ها موی کوتاه خواهد بود. این کوتاهی می‌تواند تا سرشانه ادامه داشته باشد. پس مدل موی سرشانه هم در این سال محبوب است.

مدل موی سرشانه ترند 2021
مدل موی سرشانه ترند ۲۰۲۱

اصلاح مو به سبک Edgier

حالا که مدل موی کوتاه از مدل موهای ترند سال ۲۰۲۱ است یکی از جالب‌ترین‌های آن را تجربه خواهید کرد. موهای کوتاهی که انتهای آن نقش‌هایی با ماشین بر روی سر ایجاد می‌شود. این مدل کمی هنجارشکن خواهد بود و شاید تعداد زیادی هم مایل نباشند آن را تجربه کنند اما بالاخره کسانی هم هستند که به ریسک علاقه دارند. در زمانی که اغلب کارها به صورت دورکاری انجام می‌شود و مهمانی‌های دورهمی هم بسیار کم اتفاق می‌افتد به تعداد کسانی که اهل ریسک باشند اضافه می‌شود. ریسک کردن می‌تواند شامل مدل لباس باشد و یا مدل مو. اگر تا به‌حال جسارت و جرأت این را نداشتید تا این مدل‌ها را بر روی سر خود امتحان کنید الان بهترین فرصت خواهد بود. تنوع طراحی به روی مو به سبک Edgier را در عکس‌ها پیگیری کنید تا مدل دلخواه خود را بتوانید از میان ‌آن‌ها انتخاب کنید.

مدل موی Edgier ترند 2021
مدل موی Edgier

مدل موی کراب ترند ۲۰۲۱

مدل موی کراب مدلی است که از مدل پیکسی کمی بلندتر است. در این مدل موهای جلوی صورت می‌تواند به صورت چتری خیلی کوتاه باشد. بلندی مدل کراب کمی اطراف صورت را دربرمی‌گیرد. این مدل در واقع بزرگ‌نمایی شده از همان مدل پیکسی است. این مدل هم نگهداریش مانند مدل پیکسی راحت و بدون دردسر است. برای این‌که مدل موهای خود را پیکسی نگه دارید شاید مجبور باشید در فاصله‌های کوتاه به آرایشگاه مراجعه کنید. اما با انتخاب مدل کراب مدت زمان بیشتری وقت دارید تا این مدل را روی سر خود داشته باشید. شما می‌توانید در مرحله‌ی اول مدل پیکسی را انتخاب کنید ولی با رشد آن نگران آرایشگاه رفتن نباشید چون مدل موهای شما به کراب تغییر می‌کند.

مدل موی کراب

مدل موی چتری

مدل چتری یکی از مدل‌هایی است که همیشه مورد توجه بوده است. به دوست‌داران این مدل مژده بدهیم که امسال یعنی سال ۲۰۲۱ هم این مدل از ترندهاست. یکی از نکات مثبتی که مدل موی چتری دارد این است که زمانی که شروع به رشد می‌کند با مدل‌هایی که می‌توانید به آن بدهید باز هم زیباست. اما این مدل اغلب مناسب برای زنانی است که زیاد درگیری کار و مشغله ندارند. در این‌صورت به راحتی می‌توانند این مدل مو را حفظ کنند. اما اگر از کسانی هستید که کار زیادی دارید باید زمان زیادی را در آریشگاه بگذرانید تا مدل چتری شما را ثابت نگه دارند و در طول روز بهم ریختگی نداشته باشید.

مدل موی چتری ترند 2021
مدل موی چتری ترند ۲۰۲۱

مدل موی مولت ترند ۲۰۲۱

چه دوست داشته باشید چه نه مدل موی مولت از مدل موهای ترند سال ۲۰۲۱ خواهد بود. در مدل مولت موهای اطراف صورت کوتاه است و موهای پشت سر بلند. اگر به این مدل علاقه دارید حتماً با آرایشگر خود مشورت کنید تا ببینید برای مدل صورت شما مناسب است یا نه. اگرچه این مدل در سال‌های گذشته بیشتر در میان مردان ترند بود اما امسال سالی است که آن را به روی موهای خانم‌ها هم خواهیم دید. زنان در ۲۰۲۱ می‌خواهند خیلی از مدل‌هایی که مختص مردان بود را امتحان کنند و از انحصار آن‌ها خارج کنند. یکی از این مدل‌ها مدل موی مولت است. ترکیب مدل موی مولت با رنگ روشن مو تفاوت جالب را در سبک زنان رقم خواهد زد.

مدل موی مولت ترند سال 2021
مدل موی مولت ترند سال ۲۰۲۱

مدل چتری آشفته ترند موی ۲۰۲۱

همان‌طور که بالاتر گفتیم مدل چتری ترند مدل موی سال ۲۰۲۱ است. اما در کنار آن مدل دیگری از چتری ترند خواهد بود و آن چتری آشفته است. کسانی که موهای فرفری دارند این ترند برایشان مناسب است. البته اگر موهای شما صاف است هم با لایه‌لایه کوتاه کردن آن می‌توانید چتری آشفته برای خود درست کنید. اما اگر موهای شما فر است به صورت یک دست کوتاه کنید؛ در این‌صورت چتری شما زیبایی بیشتری دارد. این مدل چون آشفته است در طول روز زیاد هم نیاز به مراقبت ندارد. یعنی نباید نگران بهم‌ریختگی آن باشید. به هرحال مدلی است که باید آشفته و نامنظم باشد.

مدل موی چتری آشفته ترند سال 2021
مدل موی چتری آشفته ترند سال ۲۰۲۱

مدل موی حجیم به سبک آفریقایی ترند موی ۲۰۲۱

وقتی صحبت از مدل موی آفروس می‌شود، در سال ۲۰۲۱ یعنی هرچه این مدل حجیم‌تر دور سر را بگیرد بهتر است. اگر مدل موی شما فر حجیم و یا وز است در سال ۲۰۲۱ زیاد هم نباید خود را نگران نگهداری آن کنید. زیرا این مدل هرچه پرتر باشد برای امسال ترندی است. پس با همه‌ی دستگاه‌های خشک‌کننده و حالت دهنده مو خداحافظی کنید و نگران موخوره موهای خود هم نباشید.

مدل موی حجیم ترند سال 2021
مدل موی حجیم ترند سال ۲۰۲۱

چتری‌های خود را در سال ۲۰۲۱ به یک طرف شانه کنید

در سال ۲۰۲۱ از مدل چتری‌هایی که ترند است مدل یک طرفه آن است. در سال ۲۰۰۰ این مدل ترند بود و تعداد زیادی هم طرفدار داشت. حالا با گذشت چندین سال بازهم این مدل چتری به عنوان ترند مدل موی سال ۲۰۲۱ شناخته شده است. البته تفاوت آن با مدل چتری گذشته در بلندتر بودن آن است. این مدل با کمی ناصافی در پایین آن به نظر زیباتر می‌آید. این مدل می‌تواند یک ظاهر زیبا و کژوال را برای شما درست کند.

مدل چتری یک طرفه
 مدل چتری یک طرفه

در سال ۲۰۲۱ با موهای طبیعی خود زندگی کنید

ووگ vogue در نمایش بهار ۲۰۲۱ این مژده را به زنان داد که می‌توانند امسال موهای طبیعی خود را داشته باشند. یعنی شما می‌توانید با خیال آسوده به موهای خود اجازه دهید به سادگی و بدون دخالت هرگونه وسیله‌ای خشک شوند و حالت طبیعی خود را داشته باشند. سال ۲۰۲۰ به همه‌ی ما یاد داد سلامتی و خوشبختی مهم‌ترین اتفاق برای هر کسی است. مدل ریختن مو در صورت شما، مدل ایستادن مو پشت سر شما از مواردی است که زیاد هم اهمیت ندارد. مردم در سال ۲۰۲۰ این فرصت را داشتند تا به روح و زیبایی‌های درون خود بپردازند.

موضوع قابل تأمل این است زنان می‌خواهند مدت زمانی را که در خانه سپری می‌کنند راحت باشند و خود را درگیر مدل‌های خاص نکنند. به همین علت طبیعی بودن هم از ترندهای ۲۰۲۱ است.

مدل موی طبیعی
 مدل موی طبیعی

اصلاح مو به صورت لوب ترندی دیگر از سال ۲۰۲۱

مدل موی لوب نوعی دیگر از مدل موهای ترند سال ۲۰۲۱ خواهد بود. مدل موی لوب مانند باب است اما بلندی آن تا پایین گردن می‌آید. در واقع بهترین مکان قرار گرفتن آن استخوان برجسته‌ی پایین گردن است که به آن استخوان یقه هم می‌گویند. مدل موی لوب در سال ۲۰۲۰ هم ترند بود اما این مدل قرار است در سال ۲۰۲۱ هم مهمان موهای علاقه‌مندانش باشد. نگهداری موی لوب بسیار آسان است. اگر موهایتان مدل باب بوده و حالا بلند شده نباید نگران بهم ریختگی آن باشید، می‌توانید از مدل لوب در موهایتان لذت ببرید.  اگر آرایشگر قابل اطمینان دارید و دوست دارید این مدل را مدتی بر روی موهای خود نگه دارید به راحتی می‌توانید هر از گاهی کمی از آن را کوتاه کنید تا دوباره مدل مورد علاقه‌تان را داشته باشید.

مدل موی لوب
مدل موی لوب

ترند The Queen’s Gambit

اگر به دنبال یک مدل موی اصیل هستید که دهه‌ها از قدمت آن بگذرد بهترین پیشنهاد مدل موی Beth در مینی سریال The Queen,s Gambit است. دانیل پارکر Daniel Parker طراح مدل مو و آرایش این مینی سریال می‌گوید که تلاش زیادی برای انتخاب این مدل مو کرده است. مدلی که او انتخاب کرده است در دهه‌های ۴۰ تا ۶۰ دیده شده و مورد استفاده خانم‌ها بوده است. مدل‌های زیادی مورد بررسی قرار گرفت تا در آخر این مدل برگزیده شد. بث در طول داستان مدل‌های زیادی را روی موهای خود داشت اما این مدل اصلی بود؛ موهای قرمز روشن کمی بالای شانه با یک فر موقتی به سبک قدیمی.

مدل موهای بث از زمان کودکی تا بزرگسالی همین مدل بود. او نمونه‌ای از یک زن قوی بود و زنان این دوره هم نیاز به قوی بودن دارند. به همین دلیل زنان مدل و سبک کسانی که حتی در داستان‌ها هم قوی هستند را انتخاب می‌کنند.

مدل موی مینی سریال The Queen’s Gambit
مدل موی مینی سریال The Queen’s Gambit

مدل‌هایی که بیان کردیم تنها مدل موهای ترند سال ۲۰۲۱ نبودند اما مهم‌ترین‌های آن بودند. در کنار این مدل‌ها شما مدل موهای بلند یک دست به سبک دهه ۷۰، مدل موهای کوتاه شده تا سرشانه و چتری‌هایی که دو طرف صورت را می‌گیرند را هم اضافه کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *