advertise-leizer-beauty-ad

پارچه های مناسب پاییز و زمستان 1400 ( 2022 -2021) ـ مدل پارچه های لباس و مانتویی جدید ۱۴۰۰

چه پارچه هایی برای پاییز و زمستان ۱۴۰۰ استفاده می شود ؟

همه ساله با آغاز نیمه دوم سال، رقابت تنگاتنگی بین طراحان مد در جهان اتفاق می افتد. این رقابت از آن جهت حائز اهمیت بیشتری است که همزمان با سردتر شدن هوا، دست طراحان لباس و مد بسته تر می شود و عملا انتخاب های زیادی برای طراحی پوشاک پاییزه و زمستانه نخواهند داشت. ما در این مقاله به بررسی پارچه های مناسب پاییز و زمستان ۱۴۰۰ پرداخته ایم .

مدل پارچه های لباس و مانتویی جدید ۱۴۰۰
مدل پارچه های لباس و مانتویی جدید ۱۴۰۰

با این وجود طراحی لباس ها و پارچه های مورد استفاده در فصل های سرد سال دقیقا بر مبنای ظاهر رسمی یا غیر رسمی لباس ها انجام می شود؛ البته با ذکر این نکته که معمولا بعضی از پارچه ها در همان سال ترند می شوند و اقبال بیشتری برای استفاده در لیست طراحان خواهند داشت.

چه پارچه ای برای پاییز و زمستان مناسب است ؟

البته بیشتر پارچه های استفاده شده در این فصل، از انواع خانواده پارچه های پشمی است و از نخ پشم در بافت بیشتر آن ها استفاده شده است.در این مقاله ضمن معرفی مهم ترین پارچه های لباسی پاییزه و زمستانه، گریزی نیز خواهیم زد به علاقمندی طراحان بزرگ مد و پوشاک جهان به جنس پارچه ها و پارچه های ترند پاییز و زمستان در سال 2022.

با پارچه های ترند ۱۴۰۰ پاییز و زمستان امسال رو مد باش!

پارچه های پشمی (WOOL)

این پارچه ها به دلیل بافت خاص و تراکم و لطافت بالایی که دارند معمولا همواره در سبد انتخاب های زمستانی قرار می گیرند و از آن ها در تهیه تمامی انواع لباس نظیر ژاکت، کلاه، روسری، دستکش، کت و شلوار و … استفاده می شود.

پارچه های ترند ۱۴۰۰ پاییز و زمستان
پارچه های ترند ۱۴۰۰ پاییز و زمستان – پارچه های پشمی (WOOL)

هوا از داخل این نوع پارچه به خوبی عبور می کند و همین موضوع آن را به عایق گرمایی بی نظیری بدل می کند.پارچه های پشمی طرح دار و چهارخانه امسال حسابی روی بورس هستند و به وفور در پالتوها، کت ها و شلوارهای پاییزه و زمستانه استفاده می شوند.

پارچه های ترند ۱۴۰۰ پاییز و زمستان - پارچه های پشمی (WOOL)
پارچه های ترند ۱۴۰۰ پاییز و زمستان – پارچه های پشمی (WOOL)

پارچه فلانل:

فلانل یک پارچه نرم بافته شده از پشم یا نخ پشمی است است که از ظرافت مطلوبی برخوردار است. این پارچه گرما را خوب نگه‌می‌دارد و عایق فوق‌العاده‌ای است.

برای ایجاد نرمی بیشتر در این نوع پارچه‌ پاییزه، آن‌ را با برس‌های مخصوص فلزی شانه می‌زنند تا بافت نرم‌تری پیدا کند.

پارچه های ترند ۱۴۰۰ پاییز و زمستان
پارچه های ترند ۱۴۰۰ پاییز و زمستان – پارچه فلانل

پارچه توییت (کشمیر):

پارچه های کشمیر معمولا از پشم تهیه می‌شوند و بسیار گرم و ضخیم هستند. این پارچه ها اغلب با استفاده از نخ‌های رنگی مختلف و در قالب مربع‌های کوچک و خطوط عمودی بافته می‌شود. تویید در دوخت کت‌وشلوار، انواع مدل‌های جدید مانتو پاییزه و… استفاده می‌شود.با توجه به بافت این نوع خاص از پارچه، امسال هم این پارچه ها ترند خواهند بود.

پارچه توییت (کشمیر)
پارچه توییت (کشمیر)

پارچه موهر (Mohair)

پارچه های موهر از گران‌ترین الیاف طبیعی هستند و  از آن می‌توان برای تولید هر‌چیزی از جمله پالتو و مانتوهای پاییزه، ژاکت، کلاه، دست‌کش تا فرش و روکش وسایل محتلف استفاده کرد. موهر یک پشم نرم است که از موی بز آنگورا تهیه می‌شود‌ و درخشندگی خاصی دارد.

پارچه موهر (Mohair)
پارچه موهر (Mohair)

پارچه کبریتی (Corduroy)

پارچه های کبریتی از انواع پارچه هایی هستند که هر از چندگاهی مورد اقبال عمومی قرار می گیرند و مانند پارچه های موهر یا کشمیر همیشگی نیستند.این پارچه ها به طور عمده در طراحی و دوخت مانتو، شلوار یا کت تک مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا دو نوع بافت ریز یا درشت دارند.

پارچه کبریتی (Corduroy)
پارچه کبریتی (Corduroy)

اگرچه بافت ریز ظاهر رسمی تری به شما می دهد و از جذابیت بیشتری برخوردار است؛  اما طراحان مد امسال بیشتر به سمت بافت درشت تر تمایل داشته اند که ظاهری غیر رسمی به شما می بخشد.

پارچه جین

یکی از انواع همیشگی پارچه های مناسب برای فصل پاییز، پارچه های جین هستند که همواره طرفداران خاص خود را دارند و هیچگاه از مد نمی افتند.این پارچه ها بافت متراکمی داشته و از دوام بالایی برخوردار است و در تهیه انواع کت تک اسپرت و شلوار و کلاه مورد استفاده قرار می گیرد.

"<yoastmark

برای پاییز امسال به سراغ رنگ های روشن جین و طرح های زاپدار بروید و از ظاهر غیر رسمی خود لذت ببرید.

"<yoastmark

پارچه های چرم (LEATHER)

پارچه های چرم که عموما در قالب چرم مصنوعی تولید می شوند، از انواع جدایی ناپذیر پارچه های پاییزه و زمستانه است . امسال نیز به طور قابل توجهی به ویژه در دوخت انواع شلوارهای زنانه مورد اقبال قرار گرفته است.کت های چرم ظاهری نیمه رسمی داشته و از جذابیت خاصی به ویژه برای آقایان برخوردار است.

پارچه های چرم
پارچه های چرم (LEATHER)

این پارچه ها همچنان سنگین بوده و در صورتی که در آستردوزی آن ها از عایق مناسبی همچون پشم شیشه استفاده شود، می تواند بسیار گرم باشد.

پارچه های چرم (LEATHER)
پارچه های چرم (LEATHER)

برای دیدن مطالب بیشتر در اینیستاگرام و تلگرام ما روی آیکون های زیر کلید کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا