advertise-lerning-painting-ad
مراکز گردشگری و تفریحی نازی آباد تهران

پارک ها و بوستان های نازی آباد

معرفی پارک های نازی آباد

گردشگاه یا پارک و بوستان شهری به مکانی محفوظ می‌گویند که به صورت طبیعی یا نیمه طبیعی توسط دولت به وجود آمده‌است، و در کنار آن برای تفریح و لذت بردن انسان، یا برای حفاظت از حیات وحش یا زیستگاه طبیعی. بوستان‌ها ممکن است شامل سنگ، فواره، خاک، آب و قسمت‌های چمن باشد. بسیاری از پارک‌ها قانوناً حفاظت شده و محفوظ اند. از دیدگاه شهرسازی و معماری پارکها به ده‌ها نوع قابل دسته‌بندی هستند.در این مقاله میخواهیم به بررسی پارک های نازی آباد (یکی از سرسبزترین مناطق جنوب تهران )یبپردازیم پس تا پایان ایم مقاله با ما همراه باشید . اما قبل از آن بیاییم با مفهوم پارک و انواع آن بیشتر آشنا شویم .

بعنوان نمونه پارکها را می‌توان به لحاظ شعاع عملکرد و خدمات رسانی به پارکهای با عملکرد محله ای، ناحیه ای، شهری و فرا شهری تقسیم‌بندی نمود. همچنین از لحاظ نوع کاربرد، نحوه ایجاد (طبیعی یا انسان ساخت) نوع پوشش گیاهی، مقیاس و بزرگی (کوچک، متوسط و بزرگ) و … نیز قابل طبقه‌بندی می‌باشند. آنچه بدیهی است رواج پارکهای شهری امروزین که برای عموم قابل استفاده و دسترسی هستند از شهرسازی کشورهای اروپایی شروع شده‌است. البته باغسازی ایرانی در نوع خود کم‌نظیر و تاریخ طولانی دارد ولی عملکرد این باغها با پارکهای شهری امروزی متفاوت بوده‌است.


پارک 17 شهریور

این پارک در تهران، نازی آباد، بزرگراه تندگویان شمال، میدان بهمنیار، خیابان خالقی پور، خیابان تولایی ، نبش خیابان گودرزی قرار دارد.

این بوستان دارای فضای بازی برای بچه ها ، کتابخانه ، شهربازی و وسایل ورزشی بانوان و آقایان می باشد. همچنین پایانه اتوبوس رانی در کنار پارک برای دسترسی راحت به سایر محله ها دایر می باشد .


پارک سردار جنگل

این پارک در تهران ، نازی آباد ، خیابان میرفتاح فاطمی قرار دارد که از یک سمت به بیمارستان امیرالمومنین و از سمت دیگر به میدان تره بار بهمن ختم می شود .

این بوستان دارای فضای بازی برای بچه ها ، وسایل ورزشی بانوان و آقایان می باشد.


پارک بهمن نازی آباد

یکی از ویژگی های بارز پارک بهمن که آن را نسبت به سایر بوستان های اطراف خود متمایز ساخته است، وجود فرهنگسرای بهمن در آن است که به عنوان اولین و بزرگترین فرهنگسرای تهران پس از انقلاب اسلامی شناخته شده است. از انواع امکانات ورزشی، هنری، تفریحی، آموزشی، فرهنگی و مذهبی برخوردار میباشد.

فضای پارک بهمن سرسبزی و طراوت خاصی دارد و سراسر پوشیده از انواع گل و گیاهان رنگی و درختان بلند قامتی همچون سپیدار، نارون، سرو، صنوبر، بلوط و زبان گنجشک است که به صورت نامنظم و در فاصله های مختلفی در بوستان قرار گرفته اند.


پارک مرغوبکار نازی آباد

مرغوبکار یک مجموعهٔ ورزشی در منطقهٔ خیابان رجایی، هزار دستگاه نازی‌آباد که در سال ۱۳۷۶ با موافقت رئیس‌جمهور وقت به مدت ۲۰ سال در اختیار استقلال قرار گرفته بود که با پایان یافتن آن از سال ۱۳۹۶ در اختیار تیم‌های پایه باشگاه پرسپولیس تهران قرار گرفت. در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ با تلاش های احمد سعادتمند مدیر عامل استقلال این مجموعه به تیم استقلال واگذاری و سند مالکیت استقلال بر این مجموعه صادر شد.

این پارک در تهران ، نازی آباد ، انتهای خیابان رایکا بالاتر از لوتوس مال  قرار دارد . مجموعه ورزشی مرغوبکار در این پارک واقع شده است .


پارک بانوان شهربانو نازی آباد

بوستان بانوان شهربانو در تهران -نازی آباد,خیابان نیک نام شمالی,خیابان شرفی ,جنب شرکت آب و فاضلاب ,بوستان شهربانو واقع شده است .

در این پارک استخر روباز، باشگاه، غرفه های فروش صنایع دستی، رستوران، کتابخانه، ویتامبنه وبرنامه های شاد و مفرح درایام خاص وجود دارد.


مطالب مرتبط :

به اینیستاگرام یا تلگرام ما بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا